Ön koltuğun yanındaki turuncu soket?

ucandosbik

Ahmet BAYDAR
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ön yolcu koltuğunda var mı bilmiyorum ama sürücü koltuğunun sol tarafında uzunca bir delik var. Ağzı da fitille kapalı gibi. Bunun içerisinde de turuncu bir soket var. Bu nedir? Eve gidince resmini eklemeye çalışacağım. Koltuklara ısıtma ve fanla üfleme yapmayı düşünüyorum da. Bilgi topluyorum soketlerle ilgili :) Sağolun...

cagatay52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ön yolcu koltuğunda var mı bilmiyorum ama sürücü koltuğunun sol tarafında uzunca bir delik var. Ağzı da fitille kapalı gibi. Bunun içerisinde de turuncu bir soket var. Bu nedir? Eve gidince resmini eklemeye çalışacağım. Koltuklara ısıtma ve fanla üfleme yapmayı düşünüyorum da. Bilgi topluyorum soketlerle ilgili :) Sağolun...
Airbag olma ihtimali yüksek

ucandosbik

Ahmet BAYDAR
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Soket boşta duruyor ama. Koltuktaki airbaglerin de alttaki sokete bağlı olduğunu düşünüyorum ben. Airbagse sakata gelmeyelim :) Soket boşta olduğuna göre açılmaz meretler Allah göstermesin.

cagatay52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Soket boşta duruyor ama. Koltuktaki airbaglerin de alttaki sokete bağlı olduğunu düşünüyorum ben. Airbagse sakata gelmeyelim :) Soket boşta olduğuna göre açılmaz meretler Allah göstermesin.
Ozaman koltuk ısıtma olabilir araştırmakta fayda var

ucandosbik

Ahmet BAYDAR
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tamamdır. Bir sonuca ulaşabilirsem paylaşırım ben de burdan.

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracının modelini de yazsaydın aklıma gelen ilkşey koltuk ısıtma ve airbag ama model yazmadığından emin bir yazı olmaz bu :eyv

G.AKGÖZ

Göksel AKGÖZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
airbag olabilir murat abiminde dediği gibi model yazarsan yardımcı oluruz mümkünse fotograf ekleyin saygılar

ucandosbik

Ahmet BAYDAR
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç 2004 dinamik megane. Sağ koltuğun yanındaki sokette bir şey takılıymış dün fark ettim. Sol koltuktaki boşta duruyor. Bir sıkıntı çıkacak gibime geliyor ama hayırlısı bakalım. Araba biraz pis kusura bakmayın:)

Sol koltuk

Sağ koltuk

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Airbag değil bu ya emniyet kemeri ile ilgili olabilir çünkü bana koltuk ısıtma gibi de gelmedi tam olarak yeri nerede koltuğun yanında o tamam da neresinde meraklandım bak şimdi :eyv

ucandosbik

Ahmet BAYDAR
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynen kemerle ilgili olabilir. Koltuğun yan tarafında, emniyet kemerinin girdiği yerdeki plastiği aralayınca görünüyor. Ama niye teki takılı değil benim arabada. Kazası mazası mı var acaba :)