Ön koltuk mekanizması

MrDursin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ön koltukları katlayan mekanizma nasıl çalışıyor? Bilen var mı?

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

MrDursin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault 19um var ön sol (sürücü) koltuk katlanmıyor. Aracı alalı bir ay oldu. Alırken koltuk ayarlanacak dediler, dedim olsun. Geçende bir söktüm ki adamlar dönen mekanizmaya arka taraftan tam dönen yerine kaynak atmışlar. Koltuk bu ayarında rahatsız etmiyor ama mekanizmayı tamir etmek istiyorum.

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault 19um var ön sol (sürücü) koltuk katlanmıyor. Aracı alalı bir ay oldu. Alırken koltuk ayarlanacak dediler, dedim olsun. Geçende bir söktüm ki adamlar dönen mekanizmaya arka taraftan tam dönen yerine kaynak atmışlar. Koltuk bu ayarında rahatsız etmiyor ama mekanizmayı tamir etmek istiyorum.

Hah şöyle dostum, bilelim ne olduğunu. Bir kere kaynak atmışlarsa o koltuğu katlamanın imkanı yok. Kaynağı spiral taşla kesip mekanizmanın çalışıp çalışmadığına bakmalısın. Eğer çalışmıyorsa mekanizma değişecek veya koltuk değişecek. Kolay gelsin.

MrDursin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kesme, silme, elmas her türlü spiral taş, taşlama makinesi, matkap, 3,5'luk punto kaynak makinesi, her alet var. Ama ayrıntılı olarak bakmaya zamanım olmadı. Bir kaç çıkmacıya baktım. R19 ön koltuk bulamadım. Mekanizmayı tam kurcalamayamadım. Nasıl çalıştığını anlasam tamir etmeye çalışcam. Olmadı dışardan herhangi bir mekanizma almaya kalksam R19'a nasıl bir seçim yapmam lazım? Mekanizma çalışsın ben her türlü monte ederim.

cnksrp41

Cenk GİRAY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benden sana tavsiye hiç elleme yapılsa adamlar oraya boşuna kaynak atmazdı.muhtemelen dişliler sıyırdı kaçırıyodu oyüzden sabitlediler.

MrDursin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
http://www.google.com/patents/US20110089736

Burada buldum aradığımı bayağı karışık duruyor. :) Şimdilik dokunmuyorum bakalım.