Ön konsol kol dayama arızası

Aristoteles

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Merhaba, 2016 model Talisman aracımda ön kol dayama kapağının yay mekanizmasının bozulduğunu fark ettim. Kol dayama kapağını açtığımda aşağıya dğşüyor, yukarıda sabit kalmıyor. Garantim bitti, serviste tamir etmeye çalıştılar ama tekrar bozuldu ve bu sefer değişim gerekir dediler. Çıkma parça satan yerlere internetten baktım ama yalnızca kapağı bulabildim, mekanizmayı bulamadım. Bu kapağın değişimi sökümü nasıl oluyor? Maliyeti nedir?

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Merhaba.Mekanizmadan kastınız nedir?Menteşe mi?Ayrı ayrı satılmıyor. Orta kol dayama kapağı ve menteşe kısmı birleşik.

Aristoteles

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Merhaba.Mekanizmadan kastınız nedir?Menteşe mi?Ayrı ayrı satılmıyor. Orta kol dayama kapağı ve menteşe kısmı birleşik.

Mekanizmayı tam olarak bilmiyorum ama içindeki yaydan kurtulduğu için yukarıda sabit kalmıyor dediler. Yalnızca kapak değişimi ile düzelir mi bilemedim.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Mekanizmayı tam olarak bilmiyorum ama içindeki yaydan kurtulduğu için yukarıda sabit kalmıyor dediler. Yalnızca kapak değişimi ile düzelir mi bilemedim.
Benim aracımda da açma düğme yayı yüzünden değişmişti.Ama komple değişti.
Ancak kapak deri kısmı ile iç/alt taraftaki kapak birbirine press /yapıştırma şeklinde bağlantılı.O yüzden deri kısımla alt plastik kısmı ben ayıramadım.Aslında garantiden değişecek diye çokta zorlamadım.Ancak biraz zorlamanız gerekebilir o yay mekanizmasına ulaşmak için.

SM-G975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aristoteles

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Benim aracımda da açma düğme yayı yüzünden değişmişti.Ama komple değişti.
Ancak kapak deri kısmı ile iç/alt taraftaki kapak birbirine press /yapıştırma şeklinde bağlantılı.O yüzden deri kısımla alt plastik kısmı ben ayıramadım.Aslında garantiden değişecek diye çokta zorlamadım.Ancak biraz zorlamanız gerekebilir o yay mekanizmasına ulaşmak için.

SM-G975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yurtdışında 100 € civarında çıkma parçasını buldum. Kendim montajını öğrenebilirsem deneyeceğim.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Yurtdışında 100 € civarında çıkma parçasını buldum. Kendim montajını öğrenebilirsem deneyeceğim.

Komplesini mi alacaksınız?Ben montajını tarif ederim.Kendim söküp takmıştım daha önce.Siz alın ben yardımcı olurum.Yurt dışında oturmuyorsanız yerli sitelerde de bulabilirsiniz.

Aristoteles

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Komplesini mi alacaksınız?Ben montajını tarif ederim.Kendim söküp takmıştım daha önce.Siz alın ben yardımcı olurum.Yurt dışında oturmuyorsanız yerli sitelerde de bulabilirsiniz.

Evet tamamını değiştireceğim. Yurt içinde baktım ama bulamadım, birkaç yeri daha arayıp emin olduktan sonra bir yakınım ile temin etmeyi düşünüyorum. Malzeme geldiğinde yardımcı olursanız çok sevinirim. Parça geldiğinde size yazarım:)

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Evet tamamını değiştireceğim. Yurt içinde baktım ama bulamadım, birkaç yeri daha arayıp emin olduktan sonra bir yakınım ile temin etmeyi düşünüyorum. Malzeme geldiğinde yardımcı olursanız çok sevinirim. Parça geldiğinde size yazarım:)
Tabi yardımcı olurum size.
Şu ürün için arayıp sorun bence.Orjinal yazıyor ama emin olmak lazım.
https://urun.n11.com/kolcak/talisman-kol-dayama-kapagi-deri-siyah-969207449r-969201682r-P377791285

Aristoteles

Kayıtlı Üye
34-İstanbul