Ön konsol yapış yapış oldu

vFurkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar iyi forumlar herkese..
Aracım 99 clıo aracı alalı 1 hafta oldu ve bi yıkatmaya gotureyım dedım ıç dış komple kuafore soktum aracı 2 3 saat sonra gelın alın dediler eyvallah dedım gittim dolandım falan bi 1.5 saat kala geldım bekledım neyse halletıler falan eve geldım için havalandırın iyice dedıler aksama kadarda oyle havalandırdım.
2 3 gün once babam bındı araca ve elını koydu konsola bu ne boyle yapıs yapıs dedı gerçektende baya yapıs yapıstı yanı nasıl desem tırnaklar kazıyordum resmen on konsolu o derece şimdi ne yapmalıyım biraz araştırdım ve bu bakım sütleri vs vs den dır dıyorlar yarın yıkadıgım yere gıdıp adama hesap soracagım..
Bide bunun bir çözümü varmıdır yardımcı olurmusunuz ??

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun. Hep derim bu torpido sütleri zararlıdır aslada sürdürmem özellikle uyarırım verirken yıkamacıya bazılarına açıklama dahi yaparım çatlamasına sebeb oluyor diye . Temizlemek için bazı ürünler var ama bilgim yok bilgisi ola arkadaşımız muhakak yardımcu olur bizde bilgi sahibi olmuş oluruz.

SM-G800HQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

vFurkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun. Hep derim bu torpido sütleri zararlıdır aslada sürdürmem özellikle uyarırım verirken yıkamacıya bazılarına açıklama dahi yaparım çatlamasına sebeb oluyor diye . Temizlemek için bazı ürünler var ama bilgim yok bilgisi ola arkadaşımız muhakak yardımcu olur bizde bilgi sahibi olmuş oluruz.

Valla verdiğime bin pişman oldum baska forumlarda farklı araç sahıpleri alkol ne biliyim balata yaglayıcı vs vs bir sürü şey önermıs fakat sımdı onları uygulayıpta dahada kötü bir duruma sokmak ıstemıyorum tam temızleme yani kesin sonuç veren bişey olursa bakalım yarında adama hesap sormaya gıdıcem zaten

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Alkol olabilir evet zarar vereceğini sanmıyorum göğüsün uç kısımlarında deneyin ufak bir kısmında işe yararsa yavaş yavaş yıpratmadan ve aşırıya kaçmadan ölçülü bir şekilde deneyebilirsiniz. Islak mendille de bir paketi boca ederek harcayabilirsiniz en basiti sleepy ucuz ve güzel etkili ürünü var.

vFurkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Alkol olabilir evet zarar vereceğini sanmıyorum göğüsün uç kısımlarında deneyin ufak bir kısmında işe yararsa yavaş yavaş yıpratmadan ve aşırıya kaçmadan ölçülü bir şekilde deneyebilirsiniz. Islak mendille de bir paketi boca ederek harcayabilirsiniz en basiti sleepy ucuz ve güzel etkili ürünü var.

öneriniz için teşekkürler saolun :)

kxlylmz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Amway loc tarzı bir genel temizleyiciyi fıs fıs şişede 1/10 sulandırıp mikrofiber bezle silin sorun olmaz. 1 ürün/9 su olacak

Tapatalk

vFurkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Amway loc tarzı bir genel temizleyiciyi fıs fıs şişede 1/10 sulandırıp mikrofiber bezle silin sorun olmaz. 1 ürün/9 su olacak

Tapatalk

Sonuç verir değilmi ?

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
O sürdükleri şeyden bende nefret ediyorum. Parlak bir şey temiz gösteriyor o yüzden sürüyorlar. Senin konsol çatlarmış zarar görürmüş umrundamı !... Hiçbişeye dokunulmuyor yapış yapış en güzelü mikrofiber bez ile kendin temizlemek. temizlemeciye verdiğiniz zaman kesinlikle tavana da dokundurtmayın..

PauLord61

Mehmet İNCE,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aşındırıcı özelliği olmayan bir sulu karışımla önce silip en son sadece suyla iyi temizleyip kurulamanızda fayda var. Bundan sonra içinde sadece temiz bezle sildirip würth ün çok güzel sprey parlatıcıları var 3 yıldır kullanıyorum en ufak bi yapışyapışlık veya leke tarzı birşey bırakmıyor. Ve çok ciddi güzel bi görüntü yaratıyor. Plastiğin zamanla solukluğunu giderip yerine çok daha yenimiş gibi bir hava katıyor [emoji4]

Sent from my iPhone using Tapatalk

kxlylmz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sonuç verir değilmi ?
Elbette, torpido sütü\plastik parlatici denen ürünler silikon esaslı olduğundan parlak ve yeni gösterir ama pek tavsiye etmem(nadiren kullansam bile) zamanla plastiği dolduruyor demişti plastik işinde çalışan bir arkadaşım. Bizim kangoo ya da süngerli olanlardan sürmüşler bolca bugün dediğim şekilde silip temizledim.