Ön Ödemeli Banka Kart Öneriniz Var Mı?

yuksel77

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şuan paypal nakit kart kullanıyorum ama paypal nakit kart durdurma kararı varmış. Telefonuma gelen mesaj bu.
b1154d226e524af06cebb88b92d68c1b.jpg

Paypal nakit kart dışında sizlerin kullanıp tavsiye ettiğiniz başka ön ödemeli banka kartları var mı? Kartların kullanımı ve özellikleri hakkında detaylı bilgi verebilir misiniz?

Aramızda Enpara kartını kullanan var mı? Varsa kart hakkında tecrübelerini ve kart hakkında bilgilerini bizlerle paylaşabilir mi?

Samsung A3 Cihazımdan Tapatalk Kullanarak Gönderdim

ndipi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eğer sanal ortamlar da alış veriş için kullanılacak bir kart arayışı söz konusu ise iki kart var misal biri akbank sanal kart diğer de vakıflar bankası kredi kartı. Özellikle vakıfbank kredi kartın da istediğin kadar limit belirleme şansınız eliniz de. İsterseniz limiti komple sıfırlaya biliyorsunuz.

yuksel77

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eğer sanal ortamlar da alış veriş için kullanılacak bir kart arayışı söz konusu ise iki kart var misal biri akbank sanal kart diğer de vakıflar bankası kredi kartı. Özellikle vakıfbank kredi kartın da istediğin kadar limit belirleme şansınız eliniz de. İsterseniz limiti komple sıfırlaya biliyorsunuz.
Kredi kartlarını kesinlikle kullanmak istemem. Benim ön ödemeli dediğim kart, karta para yatırdıkça yurt içi-yurt dışı internet üzerinden alışveriş yapmaktır. Yani kartta ne kadar paran varsa o kadar miktarda alışveriş yapabilirsin.

Aliozd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şuan paypal nakit kart kullanıyorum ama paypal nakit kart durdurma kararı varmış. Telefonuma gelen mesaj bu.
b1154d226e524af06cebb88b92d68c1b.jpg

Paypal nakit kart dışında sizlerin kullanıp tavsiye ettiğiniz başka ön ödemeli banka kartları var mı? Kartların kullanımı ve özellikleri hakkında detaylı bilgi verebilir misiniz?

Aramızda Enpara kartını kullanan var mı? Varsa kart hakkında tecrübelerini ve kart hakkında bilgilerini bizlerle paylaşabilir mi?

Enpara vadesiz kullanıyorum. Memnunum yani bir sıkıntısını görmedim. İnternet üzerinden alışveriş yaparken onu kullanıyorum. Özellikle forumdonanım gibi sitelerde alışveriş, hediye çeki tarzı şeylerden alırken çok kullanıyorum.

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ptt posta çeki aynı paypal kart gibi para yatırdıkça kullanıyorsun. Ptt kart posta çeki hesabına bağlı sadece 5 tl alınıyor .
Veya
Migros larda ininal kart var oda bu ücrerlerde ing bank destekli idi yanlış hatırlamıyorsam.
Veya
Akbank
Öğrenci bankamatik kartıda alabilirsin exi26 26 yaşını geçmediysen.

ikisi önödemeli diye geçmiyor ama bu şekilde yatırdıkça kullanıyorsun bankamatik kartı yani bir hesaba bağlı.
Ada kart deniz bank
Ziraat in de var

Önerdiklerim .
Ptt
Akbank
İninal

SM-G800HQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

erdincvarli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kredi kartlarını kesinlikle kullanmak istemem. Benim ön ödemeli dediğim kart, karta para yatırdıkça yurt içi-yurt dışı internet üzerinden alışveriş yapmaktır. Yani kartta ne kadar paran varsa o kadar miktarda alışveriş yapabilirsin.

Zaten arkadaşın bahsettiği sanal kartta bakiyeyi istediğiniz zaman istediğiniz kadar kendiniz belirleyip istediğiniz zamanda da sıfırlıyorsunuz. Kredi kartınıza banka üstünden bağlı ama kredi kartı numaranız dışında farklı numaralarla alışveriş yaptığınız için asıl kart güvende oluyor.

yuksel77

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Enpara vadesiz kullanıyorum. Memnunum yani bir sıkıntısını görmedim. İnternet üzerinden alışveriş yaparken onu kullanıyorum. Özellikle forumdonanım gibi sitelerde alışveriş, hediye çeki tarzı şeylerden alırken çok kullanıyorum.
Peki yurt dışından ürün satın alırken kullandınız mı? Bir sorun çıkar mı? Benim de şuan aklımda enpara kart var. Arabamız için yurt dışından ürünler alıyorum. Kartı da bunun için kullanacağım.

Aliozd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Peki yurt dışından ürün satın alırken kullandınız mı? Bir sorun çıkar mı? Benim de şuan aklımda enpara kart var. Arabamız için yurt dışından ürünler alıyorum. Kartı da bunun için kullanacağım.

Yurtdışı için hiç denemedim. Vakıfbankın bankamatik kartını kullanıyorum. Bi sorun çıkacağını sanmıyorum. Bir iki gün içinde yurtdışı alışveriş yaparsam sizin için enparayı deniyeyim.

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mastercard maestro visa logolu amerikan express saymaya bile gerek yok bu logolu kartları heryerde kullanabiliyorsunuz sadece bazı bankalar vadesiz hesaplarda ve önödemeli kartlarda bu özelliği kapatabilir. Aliexprees amazon gibi sitelerde bu ağ çok geniş. Sorun olmaz yani.

yuksel77

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mastercard maestro visa logolu amerikan express saymaya bile gerek yok bu logolu kartları heryerde kullanabiliyorsunuz sadece bazı bankalar vadesiz hesaplarda ve önödemeli kartlarda bu özelliği kapatabilir. Aliexprees amazon gibi sitelerde bu ağ çok geniş. Sorun olmaz yani.

Teşekkür ederim bende genelde aliexpress'ten(sitede havuz sistemi olduğu için daha güvenli) alışveriş yapıyorum. Önümüzdeki günlerde bir sınavım var. Bu sınavı atlatayım ondan sonra hangi kartı nasıl alabilirim. Bunları araştıracağım.