Ön takım balata fikir görüşü

neyznbrak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar 2013 0.9 clio 4 aracım arasıra ön fren sisteminden balatalardan ciyaklama sesi geliyor daha yeni yap filitre değiştirdim usta değiştirme daha gider demişti başataya ama yrın sanayiye gideceğim bu sefer başka ustaya göstereceğim araç 98.000 geldi

soğutma sıvısını aldığımdan beri hiç değiştirmedim 77.000 de aldım baya bu yaz uzun yola gidip geleceğim

Baskı balatada kafamda sorular var araç ilk aldığım performansta değil gibi çekişten düşüyor

Ve tabiki rüzgar sesi için camlara rüzgarlık taksam bir nebze kurtarırmıyım

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Merhaba

Camlardan gelen rüzgar sesini rüzgarlık taksanız dahi durduramazsınız.

Baskı balata için ise Ferado ve TRW öneririm hatta bende bu ara almam lazım ortaklaşa alabiliriz :)

Soğutma Sıvısı ise değişmesi gerekmekte zamanı gelmiş uzun yol önemli su tankında işaret var o seviye kadar koyunuz antifriz düzgün olarak seçin derim.

Diskleri de kontrol ettirin ki aldığınız balatalar hemen çöp olmasın.

İyi sürüşler dilerim

Storming0

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Soğutma sıvısı ve fren hidroliği 4. yıl da değişmesi gerekiyor. Bunu zamaninda yapan 3-5 kişi var yada yok.

funnerman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Soğutma sıvısı ve fren hidroliği 4. yıl da değişmesi gerekiyor. Bunu zamaninda yapan 3-5 kişi var yada yok.

Peki soğutma sıvısı komple değişimi yapılırken antifriz ve su karışımı mı yapılır Mersin de yaşıyorum kışın bile 0 dereceyi görmez hava?

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
aynen öyle antifriz ve su oranı var hava derecesi ne olursa olsun - veya + şartlara göre antifriz şart koyulmalı yani ve yedek depo su seviye düşmemeli.