Ön takım

legacy of kain

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tıkırtı burcunu değiştirdim,direksiyon kutusu ayar vidasını da sıktırdım,ön amortisör ve bilyaları değişti..duyduğum bazı sesler kayboldu..bazı bozuk aslfta bölümüne denk geldiğinde araç yavaşken diyorsun ki bu çukurdan geçişte bu dökülme sesi resmen zulüm..özellikle yavaş giderken hani bu doğalgazcıların asfaltı keserek açtıkları keskin uçlu çukurlarda lastiğin düşme şeklinde içine girip çıktığı çukurlarda blo lo lo lop şeklinde ardı sıra vurma sesi geliyor..metal parça sesi değil bu bence..sesler azalsada bitmiyor..lastik yanağı cinsi sanırım çok fark ediyor..lastik havaları düştüğünde araç daha sessiz oluyor,ne zaman havaları tamamlıyorum dan dun başlıyor vurmaya göğüse darbeler lastikler yüzünden..benimkilerde LASSA..önceki aracımda da vardı uyuz oluyorum bu lastik markasına..

Son düzenleme:

lt1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ön takımlarda amortisörler, ön tablalar, z rotlar dikkat edilmezse çabuk gider, ayrıca 100 binde bir torsiyon takozu (fişeği veya burcu) diyorlar galiba onları kontrol ettir. bende gıcık olmuştum arka ve öndeki torsiyon takozlarına baktırdım önler gitmiş, bunları yenileyince (tabiki tablalar z-rotlar ve burçlarda yeni değişmişti) tıkırtı falan hiç bir şey kalmadı ve diğer ön takım aksanıda daha uzun süre dayanıyor artık. umarım yardımcı olmuşumdur çünkü insan arabasından soğuyor, ustalarda direk amartisörler ve diğer ön takıma bakıyor torsiyon fişekleri akıllarına gelmiyor hiç.

merhabalar.yeni megane 2 dynamic sahibiyim.aracı alıp ertesi gün ön takıma soktum. amortisörler orjinal olmak üzere rotlar rot bşları tablalar z rotları tıkırtı burcu kulleler vs değiştirdim.fakat araç yinede bana ön takım olarak tat vermiyor.çukurlara çok sert düşüyor tak tuk sesler geliyor takırtı tukurtularda çok süspansiyonda sert gibi geldi.bu sıkıntılar bana mı özel yoksa megane 2 ler genelimi böyle acaba