Ön Tampon Tamiri

symbol78

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar ön tamponda bi kırık var çatlakta diyebiliriz. acaba tampon sökülmeden tamir imkanı var mı? bi kaç plastik kaynakçıya götürdüm. söküp yapalım daha sağlam olur hem kaynak yapınca tamponu boyatman lazım denildi.nette biraz araştırdım ve sun-fix sıvı kaynak macunu buldum.kuruduktan sonra hem zımpara yapılıyor hem de boyama.acaba kendim yapıştırıp sonra da sanayiden boya koduna göre rötuş boyası alıp boyasam nasıl olur?böyle bi işlem yapan arkadaş var mı :)resimler net değil ama altta attım.
http://i.hizliresim.com/DPk6n1.jpg
http://i.hizliresim.com/EgE6v9.jpg
http://i.hizliresim.com/j8Y1lG.jpg

popshot

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tamponu indirmeden bu çatlağı düzeltmek zor olur.
Dayson extra isimli bir yapıştırıcı var ,polo aracımda tamponu indirip onunla yapıştırmıştım daha önce gayet sağlam olmuştu.

symbol78

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tamponu indirmeden bu çatlağı düzeltmek zor olur.
Dayson extra isimli bir yapıştırıcı var ,polo aracımda tamponu indirip onunla yapıştırmıştım daha önce gayet sağlam olmuştu.
yakın zamanda aracın bakımı var. en iyisi biraz daha bekleyip bakıma gittiğimde onu da aradan çıkartayım:)
teşekkürler cevap için.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Tamponu sökmeden yapıştırsan da kısa zamanda tekrar açılır, en güzeli sökerek onarımının yapılması...

symbol78

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tamponu sökmeden yapıştırsan da kısa zamanda tekrar açılır, en güzeli sökerek onarımının yapılması...
altını görmemiştim ben tamponun. eğilip bakınca fark ettim alta doğru çatlağın yürüdüğünü :) aynen dediğiniz gibi sökülüp onarımı yapılmalı. neyse havalar ısınsın biraz o zaman bi hal çaresine bakacağız artık.

popshot

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracın alt kısmına denk geldiği için çatlak, rutuş boyası yeterli olur düşüncesindeyim.Komple boyamak extra masraf olur.

symbol78

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracın alt kısmına denk geldiği için çatlak, rutuş boyası yeterli olur düşüncesindeyim.Komple boyamak extra masraf olur.
bende komple tamponu boyamaktan yana değilim açıkçası ama plastik kaynakçıya gittiğimde,sökmeden yaparım, sağlam olsun dersen sökelim yapalım hem ben kaynak yapınca tamponda yanık olacak boyatman lazım yine söktürmen gerekecek deyince bende kararsız kaldım yaptırmadım o zaman. sonra nette bu sun-fix sıvı kaynağı gördüm vs. ondan sonra kendim yapabilir miyim düşündüm taki alttaki çatlağı görünceye kadar:) şimdilik kararım onarımını yaptırıp sonraki duruma göre rötuş.