Ön taraftan gelen ses

Alaka

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba aracım clio 2016 dizel icon. Bir kaç aydır hafif hızda giderken aracın ön tarafında tık tık gibi bir ses geliyor. Sanki tekere yada orda bir yere bişey deyiyor gibi. Ustaya götürürüm baktı ama o ara ses gelmedi aracı hafif kaldırıp baktı porya bilyesi değil kafaya takma ciddi bişey değil dedi. Böyle 2-3 aydır sürüyorum. Sürekli olmuyor yavaş giderken oluyor. Eylül ayındaki yıllık bakımı bekliyorum. Bu sorundan yaşayan oldu mu ya da tavsiyeniz ne olur?

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
direksiyon kutusu hatası ve viraj denge çubuğu takozu bu tarz seslerin en ünlülerinden clio 4lerde , özellikle faz 1 modellerinde neredeyse olmayanı yoktu baktırmakta fayda olabilir.

dahası balatalarınızda eskidi ve boşluk var ise benzer seslere sebeb olabiliyor ama nadir

Alaka

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Balataları yeni değiştirdim. Dediğiniz diğer şeyler tamir ettirmek istesem yüksek meblalar çıkar mı. Birde sizce servise mi gideyim dışarıda bir ustaya mı?

CLIO-IV

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Y. Serviste kullanılan parçalar muadil yan sanayi olanlara göre daha kaliteli olacaktır ancak fiyat olarakta servis çok daha fazla tutar...