Ön torpido Yardım lütfen

tfnylmz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar Clio 4 joy kullanıcısiyim. Bildiğiniz üzere trim sesleri kabul ettik de aldık aracı. Şekli yeter dedim. :D. Neyse bu ön torpido kısmından gelen zırıltı sesinin kaynağını bilen varsa ne olur cevap yazsın. Hemen hemen bütün sesleri çözdüm orayı bir türlü bulamadım. Ön camları ısıtan fan deliklerini tutuyorum ses gitmiyor. Torpidoyu alttan sert bir şekilde destek atıyorum. Yok ses gitmiyor hani bile bilir giderken belli bir devirdeyken gelir kaybolur sonra. Hatta bostayken ikibin devire kadar falan boş gaz verdiğinizde yine duyarsınız o sesi.( Duyan olmuştur umarım) ön cam ile torpido arası bir yer. Yardım rica ediyorum. Clio 4 joy paket 2015 model.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Torpido gozunu açıp hatta söküp alttan torpidonun içini elleyin birçok tıkırdayan parça var onları sabitleyin.özellikle parke yollarda içten gelen zırıltı oradan yapar.ayrıca torpidonun üstündeki eşya gözü varya hani şu krom clio yazısı aksesuarı yapıştırılan bölümdeki plastik kapak kısmı çıkarıp tırnaklarını yalıtın o da ses yapar.

tfnylmz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Torpido gozunu açıp hatta söküp alttan torpidonun içini elleyin birçok tıkırdayan parça var onları sabitleyin.özellikle parke yollarda içten gelen zırıltı oradan yapar.ayrıca torpidonun üstündeki eşya gözü varya hani şu krom clio yazısı aksesuarı yapıştırılan bölümdeki plastik kapak kısmı çıkarıp tırnaklarını yalıtın o da ses yapar.

Çok teşekkür ederim ayrıntılı cevabınız için yarın sabah gündüz gözüyle ilk işim bu söylediğiniz kısımları halletmek olacak. Umarım çözüm olur. Çok can sıkıcı çünkü ...

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben bizzat yaptım bayağı bir faydası oldu.sağ havalandırma kanalına gelen boru ses yapabiliyor söylediğim yerde.her yeri elleyip ses yapıp yapmadığını kontrol edin.

tfnylmz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben bizzat yaptım bayağı bir faydası oldu.sağ havalandırma kanalına gelen boru ses yapabiliyor söylediğim yerde.her yeri elleyip ses yapıp yapmadığını kontrol edin.

Yarın sabah ilk işim bu olacak. Tavsiyen için tekrar teşekkür ederim.

tfnylmz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Tekrar selam. Biraz önce dediğiniz gibi torpidoyu söktüm. Çok karışık değildi boşta kabloda yoktu. Fakat dediğiniz sağ tarafa gelen havalandırma borusu gerçekten çok boşta gibi sallanıyordu. Elimle dokununca gerçektende ses çıkarıyordu. Parke yollarda o gürültüyü yapan sanırım o boru birazda. Ama onu oraya nasıl sabitleyecegimi çözemedim. Pazar olması sebebiyle çoğu yerde kapalı bugün. Şimdilik beyaz delikli kaydirmaz ped ile sarmalayip sıkıştırdım. Hemen hemen hiç ses yapmıyor diyebilirim. Fakat çok sağlam olduğunu söyleyemem ileride başka çözümler bulurum. Ya da siz ne ile sabitlediniz o parçayı.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sünger parçaları, sandalye ayaklarına,yapıştırılan keçe, sakız bant, yoga matı tarzı yumuşak malzemeler iş görür.o borunun sallanınca değen bıyerler var arasında bir parmak boşluk oluyor o boşluğu saydığım malzemelerden biriyle doldurup borunun sıkışmasını sağlayın.hiç bir mlz bulamazsanız kapı süngerleri de kullanabilirsiniz 1 milyoncularda olur.

tfnylmz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sünger parçaları, sandalye ayaklarına,yapıştırılan keçe, sakız bant, yoga matı tarzı yumuşak malzemeler iş görür.o borunun sallanınca değen bıyerler var arasında bir parmak boşluk oluyor o boşluğu saydığım malzemelerden biriyle doldurup borunun sıkışmasını sağlayın.hiç bir mlz bulamazsanız kapı süngerleri de kullanabilirsiniz 1 milyoncularda olur.

Tamamdır teşekkürler

crazytune

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Torpidoyu nasıl söktünüz anlatabilir misiniz?

tfnylmz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Torpidoyu nasıl söktünüz anlatabilir misiniz?

Çok basit torpido kapalıyken torpidonun altına doğru eğilip baktığınızda kapağın bitiminde menteseye benzer iki adet pim var biri sağda diğeri de solda. Onları sağa ve sola doğru surguleyip kendinize doğru çekip çıkarın. Sonra torpidoyu çekin torpido komple size doğru geliyor zaten.