Önden gelen Lakır-Lukur Sesi

kokoculo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Iyi günler arkadaşlar aracimda spor yay bulunuyor fakat bazi kasislerde ya da bozuk yollarda lakir lukur ses geliyor amortisör takozundan olabilir mi . Birde dalginlikla bazi kasislerden hizli geçtiğimde çok fazla ses cikiyor muhtemelen yaylardan dolayi ama bir çözümü varmidir ?

kokoculo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu arada megane 3 coupe aracım. ayrıca amortisor takozu kolayca değiştirilebilen bi parçamıdır. cok pahalı bir parça değil ama ustaya götürsek işçiliği çok olmasından korkuyorum

slayerbugs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Takozda olmuyada bilir sikinti takoz 50 tl/adet isciligi de il ilceye gore 2 tanesi icin 50-100 tl arasi degisir. On takimdaki sadece tek parca o takoz onun harici sikintiya sebeb olacak cok parca var ama hepsi ucuz parcalar

SM-N910H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kokoculo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1 2 ay kadar önce genel olarak ön takımı kontrol ettirdim birtek salıncakta sorun olduğunu söylediler onu da orjinal parça ile yaptırdım. amortisorlere de baktı ama anladığım kadarı ile üstünkörü baktılar o yüzden takozdan olabilceğini düşünüyorum.

ya da basık bı arac oldugu için yaylardan oturu bu tarz sıkayetler normal mı acaba ondan da emın değilim

slayerbugs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Salincaklar degistikten snr lokurtu kesilmismiydi peki?.. dedigin gibi spor yay da yapabilir darbe sonumluyemedigunden ama lokurtu yapmaz yay kut diye vurur, traktor, go-cart hissi verir. Dedigin gibi takozlardaysa takoz degisimi cok sikintili bir is degil

SM-N910H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kokoculo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dediğiniz ses aslında demek istediğim. takozları ulaşılabilir biryerdemi acaba. kendimiz değiştirme şansı varmıdır yani parçaları alsak