Önfar Su Fıskiyesi.

tuncaksoy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam Arkadaşlar

Arka cam suyu için de 2 gün önce kitapçığını okuyarak yeni bulabildim. Zaten konu aydınlanmış. Şimdi bir de ön far fıskiyeleri var.
Benim ön tamponda bunun için mekanizma var. Aslında kitapçıkta yazdığı gibi de yapınca o aparatlardan mekanik bir ses geliyor ancak yükselip su sıkmıyorlar. Öylece oldukları yerde duruyorlar. Aracı aldığımda ön tampondan hafif bir darbesi vardı aracın. Alt tarafında ufak bir çatlak olmuş ancak yanlardaki su fıskiyelerine yakın bir yer değil. Bundan dolayı bir hasar var mı bilemedim. Bir de suyu sanırım farklı bir yerden dolduruluyormuş. Bilen var mı? Belki su olmadığı için çalışmıyordur.

Şimdiden teşekkürler

BOGA

Güray BOĞA-İZMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Suyu farklı yerden doldurulmuyor. Normal cam suyunu koyduğunuz yerdeki suyu kullanıyor lakin o yer boş olduğunda ya da yeteri miktarda su dolu olmadığında far fıskiyeleri dediğiniz gibi mekanizması çalışıyor ama su püskürtme işlemini yapmıyor yani bende böyle oluyor. Suyu ağzına kadar doldurup tekrar deneyin isterseniz...

tuncaksoy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hmmm.. Yani bende o mekanizmalar hiç yerinden oynamıyor. Sizde de öyle mi yoksa yükseliyor ama su mu püskürtmüyor?

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
mekanizma yerinden hiç çıkmıyorsa sıkıntı parçanın altında fiskiye motoru var o arızalanmş olabilir bi baktırın serviste.

BOGA

Güray BOĞA-İZMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Son düzenleme:

tuncaksoy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İkinize de teşekkürler.

mustyozturk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim aracımdada aynı problem var fakat biraz farklı benimkisi ne yükseliyor ne su püskürtüyor.fakat sürekli olmamakla beraber kafasına göre bazen sorunsuz çalışıyor birkaç gün bazen takılıyor sanırım ? kesin çözümü servismidir

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
E illa ki kendiniz tamponu söküp fıskiyeleri kontrol edemeyeceğinize göre, etseniz de genelde normal bir kullanıcı arızanın ne olacağını bulamayacağına göre :)

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Farları açıp deniyorsunuz değil mi ? Kısa farlar çalışmadan çalışmıyorlar .

suskunn86

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
alakası var mı acaba ? hiç farkında değilim ama normal sileceğin suyunu çalıştırdığımda çıkıyor ama gündüz çıkıyormu çıkmıyormu şimdi kafam karıştı :)

Farları açıp deniyorsunuz değil mi ? Kısa farlar çalışmadan çalışmıyorlar .