Orjinal filtre seti

Ceyhunylmz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar malum ekonominin hali ortada.

Bakımları yetkili servislerden yaptırmamiz zor oluyor.

Sanayide de Çin malı filtreleri orjinal ağam diye satan esnaf kaynıyor. İnternetten alsam satan firmaları bilmediğimden hareket edemiyorum.

Bu konuda internetten filtre seti aldığımız n11 gg gibi sitelerin güvenilir mağazalarını paylasirsaniz herkes faydalammis olur.

Birde mais ve bosch arasında bir fark var mıdır?

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Energetic

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba. Ben de aracımı detaylı bir bakım yaptırma arefesindeyim. araştırma yapıyorum.
dediğiniz gibi parça konusunda üçkağıt çok döner bilen bilir bu yüzden bilerek sanayiye uğramıyorum parça için.
aracınızda ihtiyacınız olan parça kodlarını öğrenin; orijinal renault parçası satan güvenilir siteler mevcut.
ayrıca büyük bilinen sadece yedek parça üzerine kurulmuş parça sitelerini tercih edebilirsiniz.

illaki mais olması orijinal olmasının tek kıstası değildir. renault, örneğin benim araçta (clio 1.6 rxt) çoğu parçasını valeo kullanmış. kampanaları bosch diye biliyorum. ön diskler-balatalar da valeo veya trw-lucas'tır fabrikasyon olarak. bujileri eyquem'dir. yağ filtresi purflux'tur vs. vs.

filtre markası olarak önerim mann-filter'dır. alman markasıdır mercedes-benz'in ve vw'nin orijinal filtrecisidir. bosch'u da keza gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

http://ows.tecdoc.net/valeo/home.jsp?server=2&time=11/9/2018-23:8:21
https://catalog.mann-filter.com/
http://www.bosch-automotive-catalog.com/tr/

örneğin, bu sitelerden araca uyumlu parçayı belirleme şansınız vardır.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben dizel için mazot filtresi ve yağ filtresini servisten aldım garanti orjinal olsun die zaten aşağı yukarı fiyatları sanayiyle aynı bu iki filtre bari kafam rahat.

RebelPhoenix

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Bu konuda tek bir yorum yapabilirim, aracıma henüz 5 bin km'de iken aşağıdaki parçayı aldım internetten ve montajını yaptım. Orjinal kabin filtresi aktif karbon filtresi diye geçiyor.

Bu linkte iç mekan filtresi olarak gözüken 2. Filtre orjinal ile aynı olan.

https://catalog.mann-filter.com/EU/...lar/RENAULT/Clio IV/1.2 TCe 120 H5F (T257778)

Almanızı tavsiye ettiğim ürün;
İç mekan filtresi
Mann marka FP 22 011
FreciousPlus. Biofonksiyonel kabin filtresi

Orjinal filtre ile farkı ise ekte;6e925682f1f96fb4f7dcb3757df881a5.jpg

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Energetic

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Bu konuda tek bir yorum yapabilirim, aracıma henüz 5 bin km'de iken aşağıdaki parçayı aldım internetten ve montajını yaptım. Orjinal kabin filtresi aktif karbon filtresi diye geçiyor.

Bu linkte iç mekan filtresi olarak gözüken 2. Filtre orjinal ile aynı olan.

https://catalog.mann-filter.com/EU/...lar/RENAULT/Clio IV/1.2 TCe 120 H5F (T257778)

Almanızı tavsiye ettiğim ürün;
İç mekan filtresi
Mann marka FP 22 011
FreciousPlus. Biofonksiyonel kabin filtresi

Orjinal filtre ile farkı ise ekte;6e925682f1f96fb4f7dcb3757df881a5.jpg

Kesinlikle, karbon filtre çok daha iyidir iç mekanda. araca dışarıdan kötü koku girmez, havayı çok daha iyi süzer.

clio6161

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar malum ekonominin hali ortada.

Bakımları yetkili servislerden yaptırmamiz zor oluyor.

Sanayide de Çin malı filtreleri orjinal ağam diye satan esnaf kaynıyor. İnternetten alsam satan firmaları bilmediğimden hareket edemiyorum.

Bu konuda internetten filtre seti aldığımız n11 gg gibi sitelerin güvenilir mağazalarını paylasirsaniz herkes faydalammis olur.

Birde mais ve bosch arasında bir fark var mıdır?

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam ben de yakın zamanda n11 den filtre seti aldım hatta konusu da açmıştım. Aracı yeni almıştım o zaman pek bir şey bilmiyordum. Orijinal yazıyo diye aldım çok ucuzdu. Ürünleri ustaya gösterince çakma çıktı. Taktırdım araca ama sonra içim rahat etmedi bari hava filtresi orijinal olsun diye çok araştırıp aşağıdaki satıcıdan aldım ve gelen ürünü hemen taktım çıkardığım önceki n11 hava filtresinden farklı ve orijinal olduğu besbelli zaten fiyatıda nispeten daha pahalıydı. Zaten sayfada ürünün açıklamasını okuyunca tatmin oluyorsunuz ben öyle oldum. Ürünler orijinal.

https://urun.n11.com/oem-yedek-parca/hava-filtresi-clio-iv-mais-165467674r-P149793319

Son düzenleme:

Extreme__

Kayıtlı Üye
06-Ankara
clio4 1.5dci için
hava filtresi + yağ filtresi + polen filtresi + mazot filtresi yetkili serviste 260-270 tl ..

ben parçaları servisten alırım ancak bakımı dışarda yaparım. sizde tercih edebilirsiniz.

myaman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2017 Şubat'ta aracımı aldım servis bakımlıydı. Bu sene mazot filtresi, yağ filtresi, hava filtresi ve polen filtresini netten aldım. Orijinal diye söyleniyordu. Ankara Şaşmaz'da bir ustaya gittim değişim için bunlar orijinal değil dedi. Yazı karakteri farklıymış. Sonrasında yağ filtresini söktüğünde gördük ki servis son değişimde Renault 9 filtresi takmış. Yani orijinal diye servise gidiyorsunuz ama orada bile başka model aracın parçası takılıyor. O yüzden bu işte servis orijinal parça takar diye bir şey yok benim anladığım uyan elinde ne varsa onu takıyor.

RebelPhoenix

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kesinlikle, karbon filtre çok daha iyidir iç mekanda. araca dışarıdan kötü koku girmez, havayı çok daha iyi süzer.
Şöyle, clio 4lerin orjinal kabin filtresi karbon. Benim bahsettiğim frecious plus mann 'ın geliştirdiği bir teknoloji.

Karbon'dan bir adım daha ilerde olduğunu iddaa ediyorlar.

- Alerjenlerin neredeyse %100 engeller
- Bakterilerin büyümesini %98'den fazla azaltır.
- Partikül maddesini neredeyse tamamen bloke eder (PM2.5).

Energetic

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Boyle olmasi daha iyiymis o zaman. Mann filter cok guvenilir bir marka zaten