Orjinal hava filitresi sesi azaltır mı?

drtroy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar haftasonu yan sanayi hava filitresini değiştirdim. Filitrede yer yer içe katlanmalar oluşmuştu. Allahtan dip kısımıdaki conta eğilmemmişte filitre edilmemiş hava girişi olmamış motora. Sanki bir emiş nedeni ile içe doğru çekilmeler şeklinde idi. Far ile çok uğraştığımdan fotoğrafını çekmeyi akıl edemedim. Eski orjinal filitrede isr yan sanayi filitreden km olarak 2-3 kat fazla kullanılmasına rağmen herhangi bir içe doğru göçme olmamıştı.

Elimde bulunan Motrio filitreyi taktım. İlk bindiğimde ses azlamış gibime geldi ama psikolojik olduğunu düşündüm fakat 3 gündür bariz 3000 devirde ses az geliyor. 5000 km motrioyuda kullanırım ama kesin daha sonrasında orjinal filşitreye geçerim. Hem motor sesi hemde tüketim değerlerini yan sanayi filitre ile etkileneceğinden bir daha kullanmayı düşünmüyorum.

Eskiden yağ filitresi orjinal olmalı diğerleri çok önemli değil diye düşünüyorken bundan soran polen dışında yan sanayi filitreye bulaşmam.

Saygılarımla

Son düzenleme:

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence bİr kere al kutu İÇİ spor fİltre al fİyat yÜksek gelebİlİr ama temİzleyİp sÜreklİ kullanacaksin ve farki hemen anlayacaksin...

drtroy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence bİr kere al kutu İÇİ spor fİltre al fİyat yÜksek gelebİlİr ama temİzleyİp sÜreklİ kullanacaksin ve farki hemen anlayacaksin...

Kutu içi spor filitreyi hiç duymamıştım. Acaba özelliklerinden bahsedermisiniz?
Yani sesi nasıl etkiliyor? Artırmasını hiç istemem?
Tüketime etkisi nedir?
Bizim araçlarda hangisini tavsiye edersiniz?

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2cfilter.jpg

K&N kutu içi filtreleri yandaki araç kategorisinden direk alabilir.
yada sayfanın en altındaki K&N aplikasyon listesinden aracınıza uygun filtrenin codunu bulabilirsiniz

K&N ; 1969 yılında Amerika'da kurulmuş ve performans hava filtreleri teknolojisinde, Dünya lideri olan firmadır. 35 yıllık tecrübesiyle K&N , mucidi olduğu ve " Dünyanın En İyi Hava Filtresi " sloganını ispatlamış olduğu pamuklu hava filtreleme sistemi ile gurur duymaktadır. K&N dünyanın birçok yerinde motorsporlarına, otomobillere, marinler ve endüstriyel ihtiyaçlara yönelik olarak, yüksek emiş gücü olan ve yıkanılarak yeniden kullanılabilinen hava filtreleri üretmektedir.

Dünyanın ilk ve tek " 1 Milyon Kilometre Garantili " hava filtresi olan
K&N Hava Filtreleri, pamuktan üretilmiş olup, kağıt ya da sentetik filtrelerden tamamen farklıdır. Özel formüllü yağ, filtrenin üzerine uygulandıktan sonra, filtre çok çok küçük partiküllerin bile motorunuza gitmesini ,örülmüş pamuğun binlerce mikroskobik iplikçiği vasıtasıyla engeller. Kağıt filtreler 2 boyutlu olmaları ve derinlik boyutlarının olmaması sebebiyle partiküller tarafından çok çabuk tıkanarak, havanın emilişini ve böylelikle motorun performansının azalmasına sebep olurlar.K&N ' in 3 boyutlu filtresinde ise (filtre yüzeyinde kağıttan farklı olarak derinlik boyutuda mevcuttur) partiküller filtrenin içine hapsedilmişken, havanın akışı devam etmektedir. Böylelikle kağıt filtrelerde yaşanan performans azalışı yaşanmamaktadır. Nasıl ki pamuktan yapılmış bir tişört havanın akışına izin verirken sıradan bir kağıt buna izin vermiyorsa, hava filtrelerinde de durum çok farklı değildir.
K&N Hava Filtreleri 70.000 ila 80.000 km de bir, orjinal K&N Temizleme losyonu ile temizlenerek ve Özel K&N filtre yağı üzerine püskürtülerek, kullanımına devam edilir. Kağıt filtreler ise 10.000 ila 15.000 km de bir değiştirilerek paranızla birlikte çöpe atılmış olur.

Sonuç olarak
K&N Hava Filtrelerini Kullanmakla;

* Temizleyerek yeniden kullanabileceğiniz için , aracınıza başka bir hava filtresi takmanıza gerek kalmayacak,
* Etkili hava emilimi sayesinde yakıtın yanma kabiliyeti yükseleceğinden , aracın beygir gücü artacak,
* Motorunuza zarar verebilecek partiküllerin filtreden sızması mümkün olmayacağı için motorunuz korunacak,
* " 1 Milyon Kilometre Garanti " si ile her 10.000 ila 15.000 km de bir değiştirilen kağıt filtrelerle birlikte, paranızda çöpe gitmeyecektir.

ARACINIZIN BEYGİR GÜCÜNÜ VE
DOLAYISIYLA PERFORMANSINI ARTTIRABİLİRSİNİZ!

K&N Hava filtreleriyle aracınız daha fazla nefes alabileceğinden beygir gücü ve dolayısıyla performansı artacaktır.

linerpmfilter.jpg
Aynen insan vücudu gibi daha fazla hava daha fazla performans yaratır. Benzini daha fazla havayla besleyince aynı yakıt ortanıyla, daha fazla enerji açığa çıkacak ve aracınızın gücü artacaktır.

ARACINIZIN PERFORMANSINI ARTTIRIRKEN PARANIZI KORUYABİLİRSİNİZ !

K&N Hava filtresini bir kere satın alacağınız için, filtreniz paranızla birlikte çöpe gitmeyecektir.

linerpmfilter.jpg
Her 10.000 15.000 km de bir araçlarımızın hava filtrelerini değiştirmek zorundayız. K&N hava filtresini ise bir kere satın alarak ve 70.000 80.000 km' de bir temizleyerek aracınızın ömrü boyunca kullanabileceksiniz. Dolayısıyla tasarruf etmiş olacaksınız.

ARACINIZIN BEYGİR GÜCÜNÜ, YAKITINIZDAN TASARRUF EDEREK ARTTIRABİLİRSİNİZ !

Tıkanık hava filtresi yakıt sarfiyatını arttırır.
K&N Hava filtresiniz 3 boyutlu yapısı sayesinde hem daha geç tıkanır hem de tıkandığında kolayca temizleyebilirsiniz. Kağıt filtreler çabuk tıkandıklarından benzin sarfiyatınız artmaktadır.

linerpmfilter.jpg
Yanma odalarına optimum ölçüde benzin ve hava gitmesi hem performansın artışına hem de yakıt tasarrufuna katkıda bulunulmasına olanak sağlamaktadır. Özellikle günümüzde rekor kıran benzin fiyatları da göz önüne alındığında, bu sorunu pahalı olmayan bir yöntemle azaltmak mümkündür.

ARACINIZIN BEYGİR GÜCÜNÜ ARTTIRIRKEN ÇEVRE KİRLİLİĞİNİN AZALMASINADA KATKIDA BULUNABİLİRSİNİZ !

Bütün dünyada bir yılda milyonlarca kağıt hava filtresi kullanılmış ve ömrünü tamamlamış şekilde çöpe gitmektedir.K&N Hava Filtreleri ise bir kere alındığında ,bir daha değiştirilmesi gerekmez. Dolayısıyla bir yıl boyunca çöpe giden milyonlarca hava filtresinin yaratmış olduğu kirliliğe katkıda bulunmamış olursunuz.

2cfilter.jpg

Temiz bir hava filtresi %10 oranında yakıt tasarrufuna katkıda bulunmaktadır. Bu %10 luk yakıt tasarrufu aynı zamanda havaya yayılan carbon monoksit gazınında salınımını azaltarak; aracınıza, bütçenize ve çevreye bir iyilik yapmanızı sağlayacaktır.

K&N Filtre Bakım ve Temizleme Seti

airfiltersw2.jpg

Her türlü K&N Hava Filtresinin temizlenmesinde önerilir.
Setin içerisinden K&N hava yağı ve filtre temizleme suyu bulunur.

Kirlenen filtrenin hava akımı ve filtreleme fonksiyonlarını geri kazandırarak, hava filtrenizin performansını ilk aldığınız günkü konumuna getirir.

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ya orjinal filtre kullan ya da ozan'ın dediği gibi kutuiçi spor filtre...:eyv

drtroy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Peki çok teşekkür ederim bilgilendirmeler için.
Saygılarımla

aozaslan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün yağ ve filitre satışı yapan bir arkadaşım arabayı ona götürdüm.hava filitresini söktü.çıkan filitre de renault ve made in spain yazısı var.bir tarafında elyaf var.yaklaşık 2 ay önce değişmişti.ve 1500 km kadar yol yapmıştım.arkadaş bu filitre değişmemiş gibi sanki çok kirli dedi 2 ayda bu kış mevsiminde toz olmaz dedi.kendinden denemek için elyaf olmayan sade bir filitre taktı.gaz kelebeğinin olduğu yerler siyahlamış.ilaç ile oraları temizledi.sonra 10 km kadar yol yaptık.benzinde ve lpg de ayrı ayrı gittik.araç sanki altımızdan kaçıyor zaptedemiyorum sandım.170 km anında gördü.taktığımız hava filitresini çıkarttırmadım.elyaf olmadığından sıkıntı yaratırmı ileride.dediğim gibi motor sesi 170 km de eskiye göre azaldı diyebilirim.

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Taktığı filtre ne onu bilmek lazım, iyi hava almasını sağlar ama hava alırken pislikte alırsa sıkıntı olur...

drtroy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün yağ ve filitre satışı yapan bir arkadaşım arabayı ona götürdüm.hava filitresini söktü.çıkan filitre de renault ve made in spain yazısı var.bir tarafında elyaf var.yaklaşık 2 ay önce değişmişti.ve 1500 km kadar yol yapmıştım.arkadaş bu filitre değişmemiş gibi sanki çok kirli dedi 2 ayda bu kış mevsiminde toz olmaz dedi.kendinden denemek için elyaf olmayan sade bir filitre taktı.gaz kelebeğinin olduğu yerler siyahlamış.ilaç ile oraları temizledi.sonra 10 km kadar yol yaptık.benzinde ve lpg de ayrı ayrı gittik.araç sanki altımızdan kaçıyor zaptedemiyorum sandım.170 km anında gördü.taktığımız hava filitresini çıkarttırmadım.elyaf olmadığından sıkıntı yaratırmı ileride.dediğim gibi motor sesi 170 km de eskiye göre azaldı diyebilirim.

İyiki çıkarıp baktırmışsınız. Daha uzun vadede daha çok yakıt tüketimi ve zorlanma ile size geri dönecekti. Bu kadar kısa sürede eğer köy yolu gibi bir yerde arabayı kullanmıyorsanız tozlanması bile zor. Büyük ihtimal değişmemişlerdir ama bunu kanıtlamakta çok zor. Ben orjinal ve orjinal olmayan kullanmış biri olarak ya montrio gibi yan sanayi kullanıp 7-8 bin de bir değşitirin yada orjinal kullanın ve 10-15 bin de bir değiştirin diyorum.Şu anda bence bu yan sanayi ile 5-6000 km gidin daha sonra kontrol edip orjinale dönersiniz. Bende yeni montrioya geçtim oldukça rahatladı araba ama fazla gitmeden değiştireceğim. Arabaya LPG geçmişte 7-8 günde bir LPG alıyorken bu süre 9-10 güne çıktı. Orjinal olanın farkı zaten benzinden yada LPG den çok rahat karşılanacaktır.

Geçmiş olsun

Son düzenleme: