Orta yollu ses sistemi kuruyoruz (Megane 2)

Ziya10

Ziyaettin AVCI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reaction score
9
Amazon.com'da ses sistemlerinde indirim olduğunu görünce, forum emektarlarından @C.Kaan ın da gazıyla benim araca ses sistemi kurmaya karar verdik. Anfi, subwoofer ve kompenant takımını Amazon.com'dan kargo ve gümrük dahil toplam 202$ a aldık. Yaklaşık 470 TL yapıyor. Türkiye'den de kablo seti ve kabin aldık. Bize sistem toplam 590 TL'ye mâl oldu. Orjinal teybe bağlıyacağız sonradan takılan teypler görünüm olarak hoşuma gitmiyor.

BOSS Audio R2504 1000 watt - 4 Kanal Anfi (Boss Linki 68$ a aldık) (Amazon)
Pioneer TS-W304R 1300 watt - 30cm Subwoofer (Pioneer Linki 80$ biz 44$ verdik) (Amazon)
Pioneer TS-D1320C 180 watt - Kompenant takımı (Pioneer Linki 200$ biz 85$ verdik) (Amazon)

2 adet Boschmann Awk-800XT Anfi Kablo seti - Tanesi 30 TL (Buradan)
Subwoofer kabini standart 30cm mdf kabin - 60 TL (Balıkesir İrem Elektronik)

Sistemi hava güzel olduğu bi günde kendimiz kuracağız. Kurulum yaparken bol fotoğraf çekip paylaşmayı düşünüyorum. Sistem hakkında her türlü yorumunuzu ve önerinizi yazabilirsiniz :)

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reaction score
0
Hayırlı olsun aracına bağlayınca bi video atarsın hep beraber dinleriz :)

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reaction score
123
Ses Sistemi Bizim İşimiz :cool:

furcanoco

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reaction score
22
Hayirli olsun havalar sogukken hic cekilmez bunun montaji :)

Ziya10

Ziyaettin AVCI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reaction score
9
Havaların kötü gitmesi ve orjinal teybe bağlantının biraz karışık olmasından dolayı dün tesisatı Balıkesir sanayinde Hira Family isimli uzun yıllardır bu işlerle uğraşan bir yere yaptırdım. İşçilik için 70 Lira verdim. İzlerken kendimizin yapıp yapamayacağını sorguladım sanırım başlasaydık yarım bırakıp bir bilene bırakacaktık :))

Orjinal teyp için deck çevirici diye bir parça gerekiyormuş 50 Lira'ya satın aldım aşağıda fotoğrafları var. Ses kalitesi güzel oldu ancak ekolayzır ayarları kısıtlı olduğu için pek ince ayar yapılamıyor. Orjinal teyp ile müzik sistemi tavsiye eder misin derseniz ederim sonuç gayet başarılı ve tatminkar :eyv

Tüm fotoğraflara şu linkten (https://yadi.sk/d/tP4Bx9yPdrWn8) ulaşabilirsiniz. Ben özet şeklinde anlatacağım :)

Bütün malı yükleyip C.Kaan ile birlikte Hira Family yolunu tuttuk. 12:30 da kurulum başladı 16:30 gibi bitti.

attachment.php

Anfinin orjinal teybe bağlanması için deck çevirici diye bir parça kullanıldı. Hira Family'de 2 marka vardı Audiotec ve çin malı başka bir marka. Audiotec'i tercih ettim Türkiye'de üretiliyormuş arkasında Made in Turkey yazıyor. 50 Liraya satın aldım diğeri de 35 Liraydı.

attachment.php

Kurulum başlayınca ortalık biraz karıştı. Öncesinde orjinal kablolara ve bağlantılara zarar verilmemesini söyledim. Hiç bir soket sökülmedi orjinal bağlantı bozulmadı istenildiğinde kolayca sökülüp orjinale dönülebilecek.

attachment.php

Orjinalliği bozulan tek yer ön kapıların hoparlör delikleri. Pioneer hoparlörlerin mıknatısı oraya sığmadığı azıcık ucundan kesildi.

attachment.php

Tweteer sanki Megane 2'ye özel üretmiş gibi orjinal yuvaya hiç bir değişiklik yapmadan oturdu fena da durmadı :eyv

attachment.php

Aküden anfiye güç kablosunun çekilmesi için akü ve hava filtresi kazanının sökülmesi gerekti.

attachment.php

Ceyranı verince anfinin ışıklı olduğu meydana çıktı hoş bir görüntü ortaya koydu satın alırken bilmiyordum :eyv

attachment.php

Günün sonunda güzel bir sistem ortaya çıktı ustaların eline sağlık. Araç içinde hiç bir kablo görünmüyor hepsi gizlendi. Bagajda da kabini anfinin önüne çekmeye kıyamadım onun kabloları görünüyor bir tek :D

attachment.php

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reaction score
527
Hayırlı olsun Ziya'cım. Güle güle kullan yeni ses sistemini. Bir ara özel bir parça seçip bize dinletirsin artık.:eyv

ykawcar

Yasin Kavcar,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reaction score
0
Amfi gece daha bi güzel gözükür şimdi. Mahsallah cıkısları yanmasın :)

engin_er_26

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reaction score
0
hayırlı olsun güle güle kullan

laguna60

Kadir ÇAKIR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reaction score
58