Ortalama yakıt tüketim

yacun

Yalın ACUN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yukarıda yazılanları yaptıktan sonra ortalama tüketim 6.4 civarına geriledi hemen ama serviste demişlerdi yol bilgisayarına güvenmeyin diye mesela 90 km benzin kaldı yazarken 15 km sonra depo boş ışığı yandı en doğrusu depoyu fulleyip km üzerinden ölçüm yapmak
doğru yanmış hocam şöyleki 75km kalana kadar ışık yanmaz , sonra yanar kalan kmyi göstermez.

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dostlar,

Benim Iconcan 1200 km yaptı ortalama tüketim 7.5 lt takıldı kaldı. Sizce ne zaman düşmeye başlar veya hep böyle mi kalacak?

benim 1.2 motor yakit tuketimim 8.5 fazlasi var eksigi yok dusmuyor bir turlu arac 500 km de insallah duser 500 krs yakiyor sehir ici.

motorlar tam açılınca yakıt gerçek değerlere düşer. motorun açılıp tam verimli çalışma dönemi benzinlide en azından 3500-4000 km leri bulabiliyor. ileride biraz daha düşecektir en az tüketim sıcak havalarda yakalanır (klima açılmadığı zaman)

jarni

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracım 8500km de su anda yıllık bakımı yapıldı salı günü 1.2 joy modeli sehir içinde en fazla 7.3 oldu uzun olarak gebze şekerpınara gitmiştim 5.2 ye kadar geriledi.