Otobanda Hız Yaparken 2 Kere Düşünün !

khakans

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hakan abi yazını okuyorken o anları yaşıyormuş gibi oldum

Bir de yoldaki dökülmüş mazot hikayesi var ki hatırlamak bile istemediğimden yazmadım Berkay. :)

berkay22

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merak ettim ama abi hem bu tip hikayeleri severim hem ders oluyor.

khakans

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merak ettim ama abi hem bu tip hikayeleri severim hem ders oluyor.

:)Çok sevindim. Eğer bu yaşananlar birilerine azıcık olsa da faydalı olup bir ders almasını sağlayacaksa severek anlatırım. Ama bunca yıllık şoförlük hayatımda çıkardığım tek bir ders var. Sürat altınızdaki araba ne olursa olsun, yol ne kadar güzel olursa olsun çok çok büyük bir risk. Siz isterseniz Michael Schumacher olun, çok önemi yok. Kaldı ki o bile kazada sakat kaldı.

Bahsettiğim o olay neyse ki otoyolda değildi. Çift yönlü virajı bol bir yolda başıma gelmişti. Neyse ki süratli değildim. Sanırım Antalya taraflarıydı. Yaz zamanı. Şimdi tam yerini hatırlamıyorum. Virajın birine girdiğimde direksiyon resmen boşa çıktı. Fren, direksiyon hakimiyeti filan hak getire. Şükürler olsun araba geldiğim yöne 180 derece dönüp asfaltın dışında durdu. Bir kaç metre daha kaysaydık resmen uçurumun dibindeydik ve arabada ailem de vardı üstelik. Sanıyorum deposunu ağzına kadar doldurmuş veya delinmiş biri oraları farkında olmadan mazotuyla sulamış. Neyse indikten sonra hemen yol kenarından toz, toprak ne bulduysam üzerine döktüm de birileri de bizim gibi uçmasın. Ailemden ötürü en korktuğum ve çok ucuz atlattığım kazadır.

berkay22

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu abi allah korumuş, benim de en korktuğum şey birisi veya birileri arabadayken kaza yapmak, atlatmak.

khakans

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kaza illa olmaz demiyorum. Siz kurallara %100 bile uysanız bir başkası sizi kazaya karıştırabilir. Sen şeridinde 90 la efendi efendi giderken arkadan makas atan birisi gelir bindirir. Veya karşı yönden gelen bir an direksiyon hakimiyetini kaybeder ve siz daha ne olduğunun farkında bile olmadan.....vs.vs. Ona da yapacak pek bir şey yok. Ama en azından riski çok büyük oranda düşürüyorsunuz. Gerisi biraz şansa kalmış trafikte.

Buyrun işte. Şimdi haberlere bakayım dedim. TEM Dilovası'nda son dakika. Allah rahmet eylesin. Şimdi bu kişinin ne suçu var? Tırla otobüs arasında kalmışlar. Tahmini senaryo şu. Otomobil sağ şeritte giden TIR veya otobüsü kendi orta şeridinde geçerken diğer TIR veya otobüs de onu geçmeye kalktı ve birinden biri direksiyonu kırınca aradaki araba da pestil oldu. Tabi kendisi ikisinin arasına girip de geçmeye kalkmadıysa. Çok yazık. :(

İlk haber yanlışmış. Arkadan çarpmaymış.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/29016263.asp

Son düzenleme:

berkay22

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
allah rahmet eylesin abi hiç bişey insan canından değerli değil, ama ülkemizde öyle değil malesef ki herkes kendini düşünüyor.