Otomatik Dizel Aracım 100 km 9.5 Lt Yakıyor

Robinson_Crusoe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar aracı yeni aldım 2 aylık eşim kullanıyor bugün tesadüfen yakıt tüketimine baktım 100 km 9.5 lt yakmış mazot aldığımda sıfırlamıştım bilgi ekranını içerisinde 130 km gider yazıyor şunan yapılan yol 580 km çok fazla değilmi ne önerirsiniz bu duruk için,

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fluence Dizel herhalde. Eski mesajlarınızdan gördüm.
Normalde yakmaz tabi ama soğuk havada çok kısa mesafe 1-2 km. Yokuşlu yerdeyse bu değerler görülebilir.
Bu bilgiler lazım değerlendirmek için

Robinson_Crusoe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2013 model üstat araç 46 bin km de çok dik bakımlı bir araba, öyle yokuşlu yollarda yok,

blk_paşa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2011 model EDC fluence aracıida da durum ayniydi 7-8 lt gosteriyordu kalan mesafe hep dusuktu gunluk 5 km git / 5 km gel kullaniyorum donus yolum yokus motor isinmadan variyorum bununda buyuk olcude etkisi var haftasonu istanbul izmit arasi gittim geldim kalan yakit bir ara 1140 km falan gosteriyordu ve ortalama 5-6 lt lere dustu sanirim sehir ici kisa kullanimlar ve dur kalklar cok etkilki şekir trafigine girer girmez degerler yukseliyor ben dustugunu gordukten sonra rahatladim acikcasi aracım 2011 model 150k km de egr temizligi falan gelmisti aklima ama tamamen sehir ici kisa kullanim kaynakli oldugunu kendi kendime ispatlamis olmus

zoomes

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Soğuk motorla çok sık dur kalk yapılırsa o tüketimler normal.

Memrn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Edc fluence yakıt

Merhaba arkadaşlar aracı yeni aldım 2 aylık eşim kullanıyor bugün tesadüfen yakıt tüketimine baktım 100 km 9.5 lt yakmış mazot aldığımda sıfırlamıştım bilgi ekranını içerisinde 130 km gider yazıyor şunan yapılan yol 580 km çok fazla değilmi ne önerirsiniz bu duruk için,

Aracın enjektörlerine ve partikül filtresine baktırın İyi bir Ustaya götürmekte yarar var.

aRiSe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2015 Fluence EDC 100.000 km de pompada 5lt yakıyor. Gösterge 5.5lt gösteriyor ama

blueparadise

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende kısa mesafede didip geldim 3+3 .yokus var yolda dğer 7-8 arası oluyordu.partikül temizlliği yaptırın bilgisayardan mazot filtresini düzenli değiştirin ve mazotu olabildiğince aynı yerden alın .