Otomatik kapanan ayna sorunu

kamer kmr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhabalar,

geçen sabah aracımı çalıştırıp aynaları içeriden açtığımda, sağ aynanın açılmadığını gördüm.. düğmeden tekrar kapatıp yeniden açtım yine olmadı bu arada sol taraf normal çalışmaya devam etti. son kez kapatıp açtığımda sağ ayna nın daha yavaş açıldığını fark ettim.. kapattığım zaman da tam kapandığını yani cama yapıştığını gördüm. sol ayna daha hızlı hareket ederek ve cam a mesafeli kapanırken sağ ayna daha yavaş hareket etmesi ile beraber cama sıfır yanaşmadan durmuyor..

hareket ettiren motor veya açılıp kapanma açısını belirleyen tırnak olabilir mi diye düşünüyorum ama sizin fikirleriniz nelerdir ?

herkese hayırlı günler..

alsh

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
.....

alsh

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eğer bir zorlanma olmadıysa içini açıp WD40 tarzı spreylerle aksamları yumuşatmanızı öneririm. Zira soğuk havalarda donma ve parçalar arası sertleşme olabiliyor.

cnksrp41

Cenk GİRAY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benimkide arada sağ taraf takılıyo soğuk havalarda aç kapa yapıyorum açıyo

kamer kmr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
servise gösterdim.. içindeki tırnak kırılmış dedi.. kapanırken durmuyor.. cama dokunana kadar kapanıyor.. ayna komple gövde şeklinde oluyormuş çoook uçuk bir rakam söylediler..

bunların tamiri oluyor mu? yoksa yeni mi bakmak lazım ?

wawseng

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım 2012 model aynı problem bende de oluyor ama sadece aracı soguk hava yıkadıysam :) tahminim içine su alıyo oda mekanizmayı zorluyo

alsh

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
servise gösterdim.. içindeki tırnak kırılmış dedi.. kapanırken durmuyor.. cama dokunana kadar kapanıyor.. ayna komple gövde şeklinde oluyormuş çoook uçuk bir rakam söylediler..

bunların tamiri oluyor mu? yoksa yeni mi bakmak lazım ?

ben sizin yerinizde olsam son bir elektrikçiye gösteririm. Özellikle gerçekten tırnak mı kırılmış. Servis bana göre arada iyi sallıyor maddi kazançlarından dolayı.

clio55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servis elbette komple değiştirir. Garantisi yoksa hatta belki varsa da - garantiyi bozmaz- otoelektrikçi ucuza halledebilir.