Otomatik şanzuman ve auto işareti yardım?

becks

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracım 2001 model coupe otomatik yolda giderken kimi zaman birden bire auto işareti yanıyor ve aracım çekişten düşüyor ama vites geçişlerinde sıkıntı olmadan öle devam edebiliyorum. kontak kapatıp açınca düzeliyor bu nedir sizce?

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arıza incelenmesi gereken bir arıza büyük ihtimalle şanzumandan kaynaklanıyor ama net birşey söylenemez kontak açıp kapatınca arızayı siliyorsun tekrardan arızayı verir ama araç benzinlimi lpg varmı ?

Murat Odabasi

Murat ODABAŞI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracım 2001 model coupe otomatik yolda giderken kimi zaman birden bire auto işareti yanıyor ve aracım çekişten düşüyor ama vites geçişlerinde sıkıntı olmadan öle devam edebiliyorum. kontak kapatıp açınca düzeliyor bu nedir sizce?

Bahsettiğiniz sorunun aynısı bizim 97 Model daewoo espero vardı onda olmuştu, yolda giderken bi anda ışık yanıp sönmeye başlayıp araç çekişten düşüyordu kontak açıp kapatana kadar, fakat bizimkinin bi farkı vardı sizin dediğiniz vites geçişlerinde sorun oluyordu, Sorun Otomatik vites beyninde yada elektirik tesisatında olabilir denilmişti, Bizim sorun elektrik tesisatında çıkmıştı, İstanbulda iseniz Kurtuluşta şanzımancı Doğan usta var sadece otomatik vites işi yapıyor bizim sorunu o çözmüştü tavsiye ederim.

becks

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracım lpgli... acaba ne kadara mal olur bana bilginiz varmı?

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bahsettiğiniz sorunun aynısı bizim 97 Model daewoo espero vardı onda olmuştu, yolda giderken bi anda ışık yanıp sönmeye başlayıp araç çekişten düşüyordu kontak açıp kapatana kadar, fakat bizimkinin bi farkı vardı sizin dediğiniz vites geçişlerinde sorun oluyordu, Sorun Otomatik vites beyninde yada elektirik tesisatında olabilir denilmişti, Bizim sorun elektrik tesisatında çıkmıştı, İstanbulda iseniz Kurtuluşta şanzımancı Doğan usta var sadece otomatik vites işi yapıyor bizim sorunu o çözmüştü tavsiye ederim.
Murat abi gör diye alıntı yaptım fiyat sorulmuş bilgi verebilcek misin

Murat Odabasi

Murat ODABAŞI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracım lpgli... acaba ne kadara mal olur bana bilginiz varmı?

Kusura bakmayın bi kaç gündür yoktum, Lpg ile bağlantısını anlayamadım, valla biz bu işlemi yaptıralı çok uzun zaman oldu 2004-2005 falandı ben ne desem yalan olur şuanda bide araçtan araca çok fiyat fark eder siz güvenebiliceğiniz bir otomatik şanzımancı ile görüşün o duruma göre elektirik tesisatı ile ilgili problem ise oto elektirikçiye yönlendirir. Ustalardan fiyat almanı daha doğru olucaktır.

Ama örnek istiyorsanız, Biz ozaman hazır açılmışken komple şanzımanıda türbünlerine kadar sıfırlatmıştık 2.400 Tl gibi bir rakam tutmuştu, ama sadece elektirik tesisatında bir sorun varsa çok büyük bir rakam tutucagını sanmam.

Murat abi gör diye alıntı yaptım fiyat sorulmuş bilgi verebilcek misin
Sağolasın kardeşim bir kaç gündür yoktum görmemiştim :eyv

becks

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
murat çok tşk ederim bilgilerin için...

burak mehmet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim aracımdada oldu aynı sıkıntı şuan tam hatırlayamıyorum ama 800-900 tl gibi bi rakama yaptırmıştım,Selenoit valfler değişti şanzuman beyni değişti,yağı değişti...

becks

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
valla makinaya bağlattım aracı iki tane basınçla alakalı parça söledi bide yağı az gösterdi toplam işçilik dahil 550 TL dedi 450 TL anlaştım..

croman

Burak ÖZKAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gecmıs olsun buyuk bır problem olmaması sevındırıcı :)