OTOMATİK sCENİC HAKKINDA BİLGİ ALMAK İSTİYORUM.

emre33

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
e-devletten plakayi sorgulayinca tescil tarihi cıkıyor [emoji4]

caglarscenic1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende scenic 1 2003 model otomatik aracim var.merak ettiğini z birsey varsa cevaplamaya çalışırım

HAKINCI09

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi günler arkadaşlar,ben dün 1.6 rxt aldım aracın tavanında güneşten dolayı cila atmaları var,tavanı siyah film kaplatayım diyorum?sizce üzerinin siyah olması sıcaklığı arttırırmı?birde aracın arka pandizotu yok onu nereden temin edebilirim?

sarman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı olsun, bende de tavan yanığı var. Karşı apartmanda birisi modüsün tavanını parlak siyah filim ile kaplatmış çok şık duruyordu. Bence ısınmaya engel bile olur, ne de olsa fazladan bir izole ve üstelik parlak :) Bende kaplatmayı düşünüyorum nerede ve kaça yaptırdığınız bilgisini paylaşırsanız mutlu olurum .

scenic 2000 2.0 lt oto vites

c_cihan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi günler arkadaşlar,ben dün 1.6 rxt aldım aracın tavanında güneşten dolayı cila atmaları var,tavanı siyah film kaplatayım diyorum?sizce üzerinin siyah olması sıcaklığı arttırırmı?birde aracın arka pandizotu yok onu nereden temin edebilirim?
Hayırlı olsun aracınız. Hayır, bir etkisi olmaz sıcaklığa. Aksine arkadaşın dediği gibi daha iyi olur. Pandizor içinse çıkmacılara bakmanızı öneririm.

emre33

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sıcaklığı bence arttıracaktır çünkü siyah renk güneşi yansıtmayıp emecektir.Ve bir şey daha büyük ihtimal muayeneden geçmeyecektir ve güzel bir polisde ceza yazabilir bunu bir araştırmanızı tavsiye ederim.Bizimkinde de güneş yanığı vardı ben boyattım bence daha iyi oldu tabi zevk meselesi.

HAKINCI09

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam arkadaşlar,

Tavanını siyah kaplattım şimdilik güzel oldu diye düşünüyorum fakat tek sıkıntım şu oldu,cila atan yerlerde yakından bakıldığında hafif izler var bunun nedeniyse zımpara yapılmasını istemedim bundan dolayı çünkü Aydın'da yaşıyorum burası inanılmaz sıcak sanıyorum bir yıl sonunda komple boya yaptırmam gerekecek bunun için şuan kullanıyorum ve öğrenmek istediğim bazı şeyler mevcut.

Bunlar lpg'de yakıt sarfiyatı,birde arka sunroof açılmıyor (alırken bunu biliyordum) motorunda arıza olduğu söyleniyor bunu yaptırmak için tavan döşemesinin sökülmesi gerekirmi?

babamsagolsun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben de Scenic tavanımı güneş yanıklarından dolayı siyah kaplattım ve pişman oldum. Bir, alttan güneş yanıkları kendisini belli ediyor, bunu düşünemedim. İki, yeterince soruşturmadan yaptığım için TÜV’de sorun yaratacağını düşünmemiştim, yaratıyormuş, yıl sonu TÜV’e sokarken ya söktüreceğim ya da ruhsata 2 renkli işleteceğim. Umarım bu süre içinde ceza kesilmez.

Sıcaklıkla ilgili bariz bir etki göremedim, zaten cam tavan olsaydı da siyah renkten dolayı aynı şey olurdu herhalde... Tavanı boyatıp aracın değeri düşmesin dedim ama, satmaya kalkarsam da tavanın boyalı olmadığını ispatlamam için kaplamayı ucundan kaldırmam gerekecek ve bozulacak.

Yani tavan kaplatması güzel görünüyor evet, ama iyi düşünüp karar vermek gerek, riskleri göze alırsanız sorun yok :)

emre33

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben tavanı boyatma taraftarıyım boyatmadan önce tavanın resmini çekersiniz satarken göşterirsiniz sıkıntı olmaz.Ama siyah folyo da hiç fena durmuyor [emoji41]

HAKINCI09

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
Bende 2001 model otomatik scenic var,şanzuman ışığı yandı tatildeyken antalyada yaptırdım.Dönerken 80 km sonra aynı hatayı verdi ve mesaiye başlıyacağımdan dolayı mecbur gelmek zorunda kaldım arıza ışığı yandığında aracın performansı %70 düşüyor ve vites geçişi ortadan kalkıyor,sanki arabanın arkasından biri çekiyor gibi gitmiyor ve devir saati 5000 - 6000 dayanıyor mecburen gaz kesmek zorunda kalıyorum iki gündür araştırıyorum selanoid valfi değişti antalyada ama sorun ortadan kalkmadı şimdi ise şanzumanın içinden olabileceğini söylüyorlar sorun nasıl ortadan kalıcak maliyeti ne olacak bilemiyorum problemi yaşayan varsa yada bilen varsa yardımlarını rica ederim...