Otomatik sıkıntı başladı :(

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ankaralı bi arkadasımız var konyada [MENTION=7688]tolgad06[/MENTION] Onun megane 2sinde aynı sorun yasandı ustaya yönlendirdim sorun atesleme bobininden cıktı hemen kötü düşünmeyelim ...

sescşmustafa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar arabamda bi şey fark ettim otomatik şanzıman sorununu trafik de çok dur kalk da yapıyor.kaç gündür bi sıkıntı yok Allah'a çok şükür :)

msadık

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim 2011 clio dci bvr aracımdada bazen bahsedilen şikayetler oluyor.henüz gösterme fırsatım olmadı.biraz endişelendim doğrusu.

sescşmustafa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selam arkadaşlar benim şanzıman için bugün ustanın yanına gittim,bi tecrübe sürüşü yaptı.selena valf diye bi parçası varmış 2 tanesi tıkalı dedi.toplamda 6 taneymiş.ne kadar olur dedim ,şanzıman sökmeden yapılan bi işlem olduğu için işçiliği biraz düşük söylediler hesap şöyle:
1-selena valf tanesi 160 tl
2-şanzıman yağı 170 tl
3-işçilik 200 tl

toplam da 690 tl.

bunlar yapıldıktan sonra vites geçişlerin daha rahat olur ,vites geçişlerini hissetmezsin dediler,2500 devirde geçer dediler (bazen 3500-4000 devirde atıyor)
yakıt masrafın düşer dediler,araba dahada atik olur dediler.

sizce bu fiyat uygun mu arkadaşlar maaş aldığımda yaptıracam .

sescşmustafa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
otomatik şanzıman nihayet düzeldi,yukarıda saydıklarımın yapılmasına rağmen aynıydı arabam yani 700 tl yi boşuna verdik :(
arızası şuydu; durmaya yakın arkadan biri çarpar gibi öne zıplıyordu.en son olarak şanzımanın üstüne monteli olan sigara paketi büyüklüğünde bi soğutucu radyatörü temizlediler, içinden çok pislik çıkmış ve tamamen tıkalı olduğunu söylediler,değişselerdi 250 tl çıkmasını takacaklardı bende değişdirtmedim.şimdi arabamın gidişi farketti zaten çok seriydi ,kalkışlarda geriye yatırıyor vallaha.pamuk oldu durup kalkması.herkese kazasız sürüşler.

Emir

Emirhan SERKUŞ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun.. Keyifli sürüşler:eyv

Meqqy_19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
otomatik şanzıman nihayet düzeldi,yukarıda saydıklarımın yapılmasına rağmen aynıydı arabam yani 700 tl yi boşuna verdik :(
arızası şuydu; durmaya yakın arkadan biri çarpar gibi öne zıplıyordu.en son olarak şanzımanın üstüne monteli olan sigara paketi büyüklüğünde bi soğutucu radyatörü temizlediler, içinden çok pislik çıkmış ve tamamen tıkalı olduğunu söylediler,değişselerdi 250 tl çıkmasını takacaklardı bende değişdirtmedim.şimdi arabamın gidişi farketti zaten çok seriydi ,kalkışlarda geriye yatırıyor vallaha.pamuk oldu durup kalkması.herkese kazasız sürüşler.

Aynı sıkıntı benim megane 1 de de durmaya yakın tekleme gibi bir şey oluyor..
Benim araçta da var mıdır acaba o dediğin sigara paketi büyüklüğündeki radyatör..

sescşmustafa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şanzumanın modeline göreymiş, benimki AL4 şanzuman.bu şanzumanı peugeot,megan bi marka daha söyledi ama hatırlayamadım şimdi kullanıyormuş.seninkide AL4 şanzuman ise vardır kesin ,benim arabanın aynısının AD4 şanzumanı var ona hiç bulaşma diyorlar.