Otomatik silecekte fasıla ayarı

yalnızefe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar, aracım megane 3, otomatik silecek fasıla ayarını tam anlayamadım.kitapçığı inceledim gayet basit görünüyordu ancak uygulamada hassasiyet ayarı sıkıntısı var gibi.sileceği otomatiğe alınca yağmur düşük hızlarda (1.2. vites) damlaları çoğalmasına rağman hemen devreye girmiyor.araç hızlanınca sorun yok o zaman gayet başarılı yavaşlayınca cam damlalardan görünmez oluyor. hassasiyeti bir kademe arttırınca da bu sefer en küçük su birikintisinde çalışıyor.sizler de nasıl acaba?

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Aracında yağmur sensörü yoksa bu şekilde kullanacaksın...

yalnızefe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bahsettiğim yağmur sensörüydü hocam, araç daha yeni.birinci kademe yağmur sensörü, üzerindede hassasiyet ayarı var.servise götürmeye gerek varmı bilmiyorum.renaultun yağmur sensörleri bu şekilde sıkıntılı mı acaba?

*USTA

Genel Başkan
09-Aydın
Yağmur sensörü varsa silecek kolunu bir kademe aşağıya indirmen yeterli, koldaki çevirmeli ayar düğmesi bir işe yaramaz...

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Auto ya alman gerek diye biliyorum bende

note 4cük ile gonderdi :)

yalnızefe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sanırım tam anlatamadım, yada ben anlayamadım:D aracımı daha yeni aldım sıfır. silecek kolu birinci kademesi auto, orası tamam. 3 üncü vites ve üzeri hızlı giderken sorun yok silecek hızı iyi rahatsız etmiyor.ancak yavaşlayınca, kırmızı ışıkta filan dur kalk yaparken araç düşük hızlarda iken cam yağmur damlacıklarından görünmüyor hala daha silecek çalışmıyor.hassasiyet ayarını bir tık çevirince çalışıyor bu seferde her damlada silecek çalışıyor.bilmem anlatabildim miıslık

*USTA

Genel Başkan
09-Aydın
Kullandığım araç yağmur sensörlü, daha önce kullandığım Megane RS de sensörlüydü, tek tık indirince otomatik moda geçiyor ve yağmurun şiddetine göre çalışıyor, sıkışık trafikte bile olsa yağmura göre çalışıyor, hızlanınca çalışma hızıda haliyle artıyor, sensörde bir sıkıntı olabilir...

saruja

Selim Levent SARUHAN, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim aracımda da aynı . hassasiyeti tatmin edici oranda değil

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu hız olayı yağmurun sensörünüze düşme sayısıyla alakalı. Araç yavaşladığı zaman yağmur sensöre dik düşüyor ve damla sayısı olarak az göründüğü için devreye tam olarak girmiyor. Girinceye kadar da sizin görüş açınız kapanmış oluyor. Biraz hızlanınca karşıdan gelen yağmur ve öndeki giden aracın da sıçratmaları ile daha hızlı görüyor ve çalışıyor. Bunun için yapılacak bir ayar var mı bilmiyorum. Servise danışmanızda fayda var.

yalnızefe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu şekilde sorunu olup, serviste çözebilen var mı?