otomatik uzun / kısa farlar

kamer kmr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhabalar,

clio 4 icon paket lerde otomatik far olarak kısaları test etme imkanım oldu ( tünellerde girdiğinizde açılıp tünel çıkışı hemen kapanıyor ) ama uzun far lar için sinyal kolunu ileri konuma getirdiğimizde uzun lar açılıyor karşıdan araç geldiğinde kendisi kapanıyor mu ? geçenlerde bir sohbette olması lazım dediler ben de akşam sürüşünde denedim ama sanki kapanmıyor ki gösterge ekranında da mavi uzun far ikazı sönmüyor zaten.. karşı sürücüleri daha fazla rahatsız etmemek ve kulaklarımı çınlatmamak için hemen vazgeçtim :)
tecrübe eden arkadaşlarımız var mı acaba ?
saygılar

wollky_52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kapanmıyor hocam, o ayrı bi özellik olarak var. Clio larda hiç görmedim..

clio2017

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
audi ve mercedes tarzı araç sınıflarında 3-4 yıldır başladı konmaya bu özellik..orta araç sınıfında sadece astra'da var diye biliyorum yanlışım varsa arkadaşlar düzeltsin.. cliolarda ne gördüm ne duydum uzun süre de geleceğini sanmam... sonuçta o sistem için karşıdan araç geldiğini ve gelen şeyin bir araç olduğunu anlayacak bir kamera sistemi vs. gerekiyor. audi a8 de matrix far olarak geçiyor. 4 bin euro farkla alınabiliyor dıye bliyorum (modeline göre değişir bilemem a8 için o fiyattı en son) çalışma mantığı iliştirdiğim videoda anlatılıyor. Güvenli sürüşler.

Son düzenleme:

wollky_52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
4-5 yıl önce peugeot 508 lerde de vardı. Ama kamera vs bişey yoktu araçta. Sadece karşıdan gelen ışık şiddetini ölçen bi sensörle çalışıyordu. Audi deki biraz daha hassas ve gelişmiş hali demekki..

papyon34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
audi ve mercedes tarzı araç sınıflarında 3-4 yıldır başladı konmaya bu özellik..orta araç sınıfında sadece astra'da var diye biliyorum yanlışım varsa arkadaşlar düzeltsin.. cliolarda ne gördüm ne duydum uzun süre de geleceğini sanmam... sonuçta o sistem için karşıdan araç geldiğini ve gelen şeyin bir araç olduğunu anlayacak bir kamera sistemi vs. gerekiyor. audi a8 de matrix far olarak geçiyor. 4 bin euro farkla alınabiliyor dıye bliyorum (modeline göre değişir bilemem a8 için o fiyattı en son) çalışma mantığı iliştirdiğim videoda anlatılıyor. Güvenli sürüşler.

Benim arac megane 4 icon full opsiyon benim aracta var farlari otomatik konuma aliyorsun farlar yanarken far kolunu kadrana dogru itiyorsun ekranda beyaz renkli uzun far simgesi cikiyor sonrasinda otomatik uzun kisa yapiyor ben denedim oluyor ama cok hassas sokak lambalarindan bile etkileniyor uzunu kisaya ceviriyor

bigbrother

Kayıtlı Üye
06-Ankara
B segmenti araçlarda otomatik uzun kısa yapan araç hiç görmedim.

Servet Aydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mazda cx3 standart donanım olarak var

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Adamlar karatmali dikiz aynasi koymuyorlar full pakete otomatik uzun biraz luks kaciyor ona gore.

kamer kmr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
cevaplar için teşekkürler.. ben de kadjar da olduğunu duydum ama kendim test etmedim

bigbrother

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Mazda cx3 standart donanım olarak var

Mazda CX3 her ne kadar mazda 2 platformunda olsa bile daha üst bir seviyede konumlandırılıyor clioya göre...