Otomatik vites araç almayın sakın !

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Haberin linkini açamadım lakin benim bildiğim durum şöyle: B1 ehliyeti alanlar (özellikle yaşlı ve bayanlar için düşünülmüş ancak başbakan bu duruma karşı çıkmış çünkü sürücü kurslarında otomatik vitese ayrı eğitim verilecekti vs düz viteste öğrensin insanlar demişti) düz vites kullanamayacaklar. Ancak B sınıfı ehliyet alanlar hepsini kullanabileceklerdi. Haber açılırsa haklımıyım haksızmıyım göreceğim. Ama dediğim gibiydi durum. Hatta daha önce forumda konusu açılmıştı hatırlarsanız.

Not: Şimdi açıldı ve baktım bahsettiğiniz haberin tarihi ta Nisan ayı. Arkadaşlar bende mevcut hükümetin her icraatına bayılmıyorum ama aslını astarını öğrenmeden lütfen her kim olursa olsun siyasetçi veya normal şahıs hiç fark etmez bence eleştirmeden önce iyicene araştırmak lazım. Bu haber o zaman ortaya çıktı lakin başbakan onaylamadı. Hem karışıklık olur hem de insanlar düz vitesi öğrensin gene isterse otomatik kullanır demişti. Dileyenler araştırıp öğrenebilir. ;)

Son düzenleme:

Emre3434

Emre Uğurluel, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Haberin linkini açamadım lakin benim bildiğim durum şöyle: B1 ehliyeti alanlar (özellikle yaşlı ve bayanlar için düşünülmüş ancak başbakan bu duruma karşı çıkmış çünkü sürücü kurslarında otomatik vitese ayrı eğitim verilecekti vs düz viteste öğrensin insanlar demişti) düz vites kullanamayacaklar. Ancak B sınıfı ehliyet alanlar hepsini kullanabileceklerdi. Haber açılırsa haklımıyım haksızmıyım göreceğim. Ama dediğim gibiydi durum. Hatta daha önce forumda konusu açılmıştı hatırlarsanız.

Katılıyorum.

Zaten linkte B sınıfı ehliyeti olanlar otomatik araç kullanamazlar diye birşey yazmıyor.:eyv Bu neyin telaşı bende anlamadım.:soru

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kabahat hükümetimizde. Son dönemde yemedikleri nane kalmadı millette herşeyden kıllanıyor. Bu insanların suçu değil. Millet olarak tek eksiğimiz dikkat. Biz tarih boyunca gaza gelip sırf bu gazla türlü memleketleri fethettik. Ama fazlası zarar :)

Emre Fırat

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
lüx otm.jipleri kullanamadığın vakit, haber et zevkle kullanırız kardeş... özellikle chayen ve navigatör tercihim beya... :cool:

Teşekkür ederim abi sağol :D Fakat porsche cayennedan , navigator , bmw 7,50ye kadar her türlü lükste sıkıntı yok . O yönden şanslıyım daha yaş 20binip sürmediğimiz kalmadı :8 Trafikte iyi oluyo bi range rover kullanmak fakat şirkete döndüğümde yine kitap diziyorum : D:D: D O yüzden yolda gördüğünüz lüks arabaların kullanıcılarına hiç aldanmayın , çünki bana basit geliyo artık . Bi x6 görüyorum trafikte diyorum içindeki kim bilir döndüğünde napıyor :D Bizim patronlar bi sabah işe gelirler araçlarıyla bi akşam giderler başka binmezler hiç

Kerem Mert

Kerem Mert BERBER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu bayadır zamandır var ki yeni birşey değil okumuştum bunu ama otomatik vites için bize bir şey vurmuyor iyiki otomatik vites kırkayak devammmmmmm

V6-paz-V6

KürşaD : düplü ve öfkeli,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
asparagas 10senedir var bu muhabbet:):)

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
eskiden B alanlara bişi dıyemez, kanun çıktıktan sonrasına yurur...gerıye lehte olan hukumler yurur... :cool:
ancak otm.vites.B1 alanlar, düzvites B kullanması-alışması zor olacağı için yasak olabilir yani... otm.vites kullanımı kısa sürede alışırsın, düz vites de pedal uyumunu yakalaması uzun sürer... :eyv

Muhterem insan böyle saçma bir kanun çıkarsa ve uygulamada muhattabın trafik polisi olunca nereye anlatıyorsun lehte kanun şunu der vs
:aytuğsen daha yarısındayken basar cezayı gider anayasa mahkemesinemi verecen:cool:Yaw akıl ve mantık dahilinde kim düşünür nereden aklına gelir böyle bir kanun motosikletlerede yaparlarsa hiç şaşırmam nereye baksak saçmalık diz boyu off off:pislik

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
yakında araç markasına göre ehliyet çıkarırlarsa şaşırmam :))

savascan81

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kimse o zaman tek sınıf ehliyete yazılamayacak yeni kanunla vay be işe bak!İnsanları mı sınıyorlar,sinirleri herhalde...