Otomatik Vites Dizel Stop Etme Sorunu

theknife

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhaba, aracim kadjar 1.5 edc dizel 110 hp İcon paket. Aractan genel olarak memnunum, ancak hava soguyunca bir sorun basgostermeye basladi. Araci calistirdigimda, rolantide 1000 devirin altinda nornal olarak calisiyor. Geri vitese taktigimda, gaza basmadan geri geri cikmak istedigimde devir epey dusuyor ve gaza basmassam arac stop ediyor. Ayni durum motor sicakken basima gelmiyor. Oturdugum evin otoparkindam cikarken sorun yasiyorum her sabah. Bu sorun neden kaynaklanabilir?

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhaba, aracim kadjar 1.5 edc dizel 110 hp İcon paket. Aractan genel olarak memnunum, ancak hava soguyunca bir sorun basgostermeye basladi. Araci calistirdigimda, rolantide 1000 devirin altinda nornal olarak calisiyor. Geri vitese taktigimda, gaza basmadan geri geri cikmak istedigimde devir epey dusuyor ve gaza basmassam arac stop ediyor. Ayni durum motor sicakken basima gelmiyor. Oturdugum evin otoparkindam cikarken sorun yasiyorum her sabah. Bu sorun neden kaynaklanabilir?

Cihaza bağlayıp kontrol ettirin, cihazda kompresyon hatası veriyordu, aynısı başıma gelmişti, 3.pistonda sekmanlardan biri bozulmuş yerinde sıkışıyormuş çok erken farkedildiği için yerini bozmamıştı, sekman değişimi yapıldı düzeldi. Sekman pistonu yatağında sıkıştırdığı için soğukken stop ediyor.

dbcooper

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam bende de aynı problem var, stop etmiyor ama stop etmeye yaklaşıyor, devir çok düşüyor ve araba tekliyor.

Bir ustaya gösterdim kavrama dedi fakat pek aklıma yatmadı, bir baska usta da enjektör problemi dedi. Şimdilik bir işlem yaptırmadım, çok hafif gaza basarak kalkıyorum sorun yasamamak icin. size dm atıcam iletişim halinde kalalım.

Benim aracımda yaşadığım probleme ait bir video ekliyorum, videoda R'deyken yapmış olmasını dikkate almayın, D veya R fark etmez, ilk harekette yapıyor. Hatta yapar yapmaz durup tekrar hareket ederseniz (D veya R olarak vites degistirseniz bile) yine yapıyor.

Bi 15-20 metre durmadan hareket ederseniz bir daha olmuyor.

https://disk.yandex.com.tr/i/HlzJDlgIM30FJQ

Son düzenleme:

theknife

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam bende de aynı problem var, stop etmiyor ama stop etmeye yaklaşıyor, devir çok düşüyor ve araba tekliyor.

Bir ustaya gösterdim kavrama dedi fakat pek aklıma yatmadı, bir baska usta da enjektör problemi dedi. Şimdilik bir işlem yaptırmadım, çok hafif gaza basarak kalkıyorum sorun yasamamak icin. size dm atıcam iletişim halinde kalalım.

Benim aracımda yaşadığım probleme ait bir video ekliyorum, videoda R'deyken yapmış olmasını dikkate almayın, D veya R fark etmez, ilk harekette yapıyor. Hatta yapar yapmaz durup tekrar hareket ederseniz (D veya R olarak vites degistirseniz bile) yine yapıyor.

Bi 15-20 metre durmadan hareket ederseniz bir daha olmuyor.

https://disk.yandex.com.tr/i/HlzJDlgIM30FJQ

Telefonda görüştük ancak diğer sorunu yaşayan arkadaşların da bilgi sahibi olması açısından, benim aracımda ileri giderken bir sorun yok, yalnızca geri giderken bu sorunu yaşıyorum. ama bende de aynı şekilde 15-20 metre gaz vererek gidebilirsem, bir daha sorunu yaşamıyorum. O durum aynı, bu cumartesi günü ustam ile görüşeceğim bakalım, canlı test yapacağız aracı makineye bağlayıp, gelişme oldukça konu altında devam edeceğim.

dbcooper

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Telefonda görüştük ancak diğer sorunu yaşayan arkadaşların da bilgi sahibi olması açısından, benim aracımda ileri giderken bir sorun yok, yalnızca geri giderken bu sorunu yaşıyorum. ama bende de aynı şekilde 15-20 metre gaz vererek gidebilirsem, bir daha sorunu yaşamıyorum. O durum aynı, bu cumartesi günü ustam ile görüşeceğim bakalım, canlı test yapacağız aracı makineye bağlayıp, gelişme oldukça konu altında devam edeceğim.

Harika olur, ben de bir çözüm bulabilirsem buradan yazarım.

1020213850

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tesadüf mü bilmiyorum ama havalar soğuyunca oldu sanki.motor ısınmadan hareket etmiyorum ama aynı sorunu ben de yaşıyorum

yleventcilingir

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Merhaba, soğukta meydana gelen şikayetlerin çoğu zayıf akü ve/veya elektrik donanımıyla ilgili oluyor. Umarım kolayca çözülür.

Tesadüf mü bilmiyorum ama havalar soğuyunca oldu sanki.motor ısınmadan hareket etmiyorum ama aynı sorunu ben de yaşıyorum

dbcooper

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, soğukta meydana gelen şikayetlerin çoğu zayıf akü ve/veya elektrik donanımıyla ilgili oluyor. Umarım kolayca çözülür.

hocam bu problem aküyle falan ilgili degil. araba çalısıyor, çalısmasıyla ilgili sorun yok. hareket etmeye baslayınca devir düşüyor ve stop ediyor.

theknife

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Benim aküm yeni, ayrica elektrik donanimi ile ilgili olabilecegin sanmiyorum, arac cihaza baglandiginda hicbir sorun gorunmuyor.

Dun ustama goturdum, direksiyona kendisi oturdu. Ve sorunu kendi de yaşadı, ilk yorumu sanki acemi şoför debriyajdan ayağını erken kaldırıyormus gibi dedi, ilk çözüm denemesi olarak araca vites öğretmeyle ilgili yazılım ve kavramanin tekrar programlanmasi ile ilgili yazilim yuklemeleri yapilacak pazartesi gunu, bakalim ne sonuc alacagiz, buradan yazarim tekrar.

theknife

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Vites ogretme ise yaramadi maalesef. Cozum arastirmalarina devam ediyoruz su an.