Otomatik vites hakkında..

Entrapman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selam arkadaşlar...bu kangoo g3 lerin dizel otomatiği yok ama motorları fluance ile aynı...fuluance nin dizel motorlusunun otomatik şanzımanı kangoya takılırmı...çok ucuza pert bir fluance nin otomatik şanzımanını buldum..arkadaşımın aracı..oluyorsa para vermeden alacam şanzımanı..yani ucuza gelecek..fakat olmuyosa arkadaş bir başkasına verecek..olurmu olmazmı teknik bilgi verebilecek varmı..?

Entrapman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar varmı fikri bilgisi olan..?

Entrapman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
herkez tatildemi yahu :)

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Zannederim onu deneyen kimse olmamış. Bu konuda öncü olarak deneme yapmaktan başka çareniz yok.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Olacağını sanmıyorum, yurt dışında 1.6 benzinli otomatik Kangoo var hatta 1.2 115 hp TCe motorlu EDC şanzımanlısı çıktı.
Aracın beyni, işletim sistemi ve göstergeler uymaz, şanzımanın yerleşim yeri Kangooya uymaz vs vs...

Entrapman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
akis noktalarına baktım uyumlu ama bende gösterge ve beyinde sıkıntı yaşanacağını sanıyorum..tesisattada sıkıntı yaşanır..

Entrapman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

evet gördüm aslında siteden bir arkadaşta gösterdi kangoo nunda edc si çıkmış fransada satışta fakat türkiyede yok..110 hp dizel edc olarak var şu an..ben görüşmemi yaptım şanzıman üstadı bir arkadaşla...fluance motoru ve kango motoru aynı uyar..dediğim gibi beyin olarak fluance beyni kullanmak gerekliymiş..birde otomatik kangooların kadranı farklı vites konumunu gösteren ekran varmış..ama değiştirilmesede oluyor...fakat biraz külfetli bir işlem..şanzıman dahil 12000 tlyi buluyor ben şanzımanı arkadaşın aracından alacaktım fakat satıldı..

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet gördüm aslında siteden bir arkadaşta gösterdi kangoo nunda edc si çıkmış fransada satışta fakat türkiyede yok..110 hp dizel edc olarak var şu an..ben görüşmemi yaptım şanzıman üstadı bir arkadaşla...fluance motoru ve kango motoru aynı uyar..dediğim gibi beyin olarak fluance beyni kullanmak gerekliymiş..birde otomatik kangooların kadranı farklı vites konumunu gösteren ekran varmış..ama değiştirilmesede oluyor...fakat biraz külfetli bir işlem..şanzıman dahil 12000 tlyi buluyor ben şanzımanı arkadaşın aracından alacaktım fakat satıldı..

Edc tarafinda bu kadar sorun varken ozellikle ticari aracta uzak durun derim.

Entrapman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Edc tarafinda bu kadar sorun varken ozellikle ticari aracta uzak durun derim.

ben aracı binek kullandığım için sıkıntı olmaz diye düşünüyorum..ben gün içinde çok yol yaptığım için taktım kafayı..birde tam trafik satlerinde yoldayım...bi yerden sonra ilk bindiğinde pamuk gibi olan debriyaj pedalı oluyor taş...aracıda seviyorum yapamıyorum binek arabalarda sıkıntı basıyor..araç gepgeniş yüksek tavanlı rahat..bineklerde kafam tavana deyiyor..1.90 boyla olmuyor..hele geçen gün arkadaş civic almış bi oturayım dedim o nedir öyle allah aşkına..kapı direği sol kaşımın üstüne denk geliyor..o yüzden bu aracımdan memnunum yeni araç almak yerine bunu değiştirebilirmiyim diye kafaya taktım..malum yeni araç fiyatları uçtu..