Otomatik vites sorunu

voice22

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar.. aracım
Otomatik Vites 2000 model Renault Megane I coupe

Aracımı bir süre kullandıktan sonra mesela ışıklarda duruyorum ve gitmek için gaza bastığımda araba boştaymış gibi bi hissiyattan "Tak" diye bir sesle hareket ediyor bunu neden yapıyor olabilir ? yada yokusta araba bir miktar geri kaydırıyor. ve tak diye bi sesle sert bi geçişle hareket ediyor. yağını falanmı değiştirmek lazım yoksa canımı yakıcak tutarda bi maliyet çıkarırmı
Bu sorunla karşılaşan arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

Son düzenleme:

burakdinler

Burak DİNLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim araçta otomatik..şanzuman ışıgı yanıyordu gittim servise 2500 lira sıkışmış aldılar düzeldi:)

voice22

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçmiş olsun iç rahatlatıcı bi mesajla açılışı yaptık :)

burakdinler

Burak DİNLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
saolasın:)bence biran önce servise git bu şekil kullanma..kullandıkça başka yerlere zarar verebilir maliyet artabilir..benim ışık yanar yanmaz durdum servisi aradım..sakın arabayı kımıldatma biz gelip alıcaz dediler o halde bile böyle bir fiyat çıktı:)inşallah seninki aynı arıza değildirde ucuza kapatırsın..

voice22

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kısa mesafelerde kesinkikle yapmıyor özellikle manisadan izmire geldiğimde oluyor ayrıca normalmidir bilmiyorum ama durunca d ye ve r ye alınca bızz die bi sesde geliyor sanki buda normalmidir acaba benim gibi kıl adama yapılmayacak sesler değil bunlar yahu :)

burakdinler

Burak DİNLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
o bızz sesi normal her otomatikte var sol tarafta beyin var ordan geliyor sanırım..güzel bi ses seviyorum o sesi:)arıza lambası falan yakmadımı hiç?

voice22

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yok hiç yanmadı daha onun dısında otomatik vites konum captor arızası wardı cihaza bağladık 1 ay önce falan temizledik captörü bazen çalımama gibi problem yapıyordu p de ve n de olmasına rağmen d ymiş muamelesi yapıyordu captörün içinde bi tırnak war o takılı kalıyormuş onu halletmiştik ondada mesala aarıza lambası yakmamıştı ve akü şarz dinamosu arızası oldugundada onuda yeniden refrikiye etmiştik sadece akğ lambasıyla stop lambası yanıyordu o arızada sanırsam bunlar normal

voice22

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracım bu arada 108binde daha nadir kalan boyası bile olmayan coupe lerden :)

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Uzun yolda yaptığına göre yağla alakalı olabilirmi sınmadan dolayı...,anlamam ama fikrimi söyliyeyim dedim yinede :)

ygt

Yiğit GÜLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2 tane basınc valafı var sanzıman içinde selonid valf diye geçiyor bunlar zaman la değişmesi gereken parça yağ basıncını ayarlayarak
vites konumlarına hareket veriyor geçen sene servis indirimli fiyatı yağ işçilik parca dahil 600tl idi