Otomatik vites sorunu...

KaYRa

Kürşat ÖZER
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle merhabalar arkadaşlar aranıza yeni katıldım.
Aracım Megane II 1.6 dinamik ot. yaklaşık 1 hafta oldu alalı. Fakat pek memnun olduğum söylenemez. Çünkü otomatikte aracı ortalama 3000 deviri gösterir ve bu devir civarında kullanırsam 1-2 km içerisinde ekranda "vites kutusunu kontrol edin" diye bir uyarı çıkıyor ve servis ışığı yanıyor. Bu neden olabilir acaba?

cansutigli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba megane 2 vites kutusu kontrol edin arızasını hâlâ yasayan var mı bilmiyorum ama ben de bir megane 2 otomatik vites 1.6 dyn. Sahibiyim. Aynı sorun benim de başıma geldi bu sabah aracımı maslakta bir Renault özel servise götürdüm cok iyi ve gerçekten işinde usta bir servis. Motorda tekleme sorunu ve buna bağlı vites geçişlerinde sıkıntı vardı vites kutusu kontrol edin arızası veriyordu. Bobinleri ve bujileri kontrol ettiler bujilerden 1 tanesinin içine su gitmiş ve oksitlenmis. Ben 600-700tl masraf çıkar diye beklerken 4 bujiyi de 40tlye değiştirdim ve sorun tamamen ortadan kalktı. Ne motorda tekleme ne de vites kutusu arızası kaldı. Bu sorunu yaşayanlar varsa hâlâ. Mutlaka bujileri ve bobinleri kontrol ettirsin. Hayırlı günler. [:D]

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba megane 2 vites kutusu kontrol edin arızasını hâlâ yasayan var mı bilmiyorum ama ben de bir megane 2 otomatik vites 1.6 dyn. Sahibiyim. Aynı sorun benim de başıma geldi bu sabah aracımı maslakta bir Renault özel servise götürdüm cok iyi ve gerçekten işinde usta bir servis. Motorda tekleme sorunu ve buna bağlı vites geçişlerinde sıkıntı vardı vites kutusu kontrol edin arızası veriyordu. Bobinleri ve bujileri kontrol ettiler bujilerden 1 tanesinin içine su gitmiş ve oksitlenmis. Ben 600-700tl masraf çıkar diye beklerken 4 bujiyi de 40tlye değiştirdim ve sorun tamamen ortadan kalktı. Ne motorda tekleme ne de vites kutusu arızası kaldı. Bu sorunu yaşayanlar varsa hâlâ. Mutlaka bujileri ve bobinleri kontrol ettirsin. Hayırlı günler. [:D]

bilgi için tşkler.kendinizi de üye tanıtımlarından tanıtırsanız seviniriz :eyv

cnksrp41

Cenk GİRAY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

yazılanlara tamamen katılıyorum.bu araçlarda vites kutusunu kötü etkileyebilcecek sorunlar için şanzumanı korumak adına önlem almışlar.genelde arıza bobinlerden kaynaklı çıkabiliyor.megane 2 de krpnik bi sıkıntı bu bobinler.4 taneden bir tanesi çalışmadımı motor güç kaybı yasadığı için şanzumanı korumaya alıyor.

tuna58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cansutigli teşekkür ederim.Bu bilgi çok işime yaradı evet benim araçtada tekleme var özellikle bu tekleme rampa çıkışlarında daha Fazla oluyordu ve o sorunu yaşıyordum şanzıman indirmektwn kurtarırım inşallah

cansutigli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rica ederim. Ben sorunla ilgili kime neden olabilir diye sorduysam her kafadan ayrı bir ses çıktı ama özel servise değil de normal servise görürseydim kesinlikle şanzımanı indirmeden bilemeyiz deyip 2000-3000 tl arası masraf çıkaracaklardı eminim. Şanzıman kendini korumaya alıyormuş aracın tekleme yapıp gitmeme sebebi oymuş. Bujilerin 1 tanesi oksitlendiği için motor doğru gaz yemiyor ve tekliyormus. Istanbulda iyi bir usta arayan varsa özelden servisin adres ve telefonlarını verebilirim. Hayırlı geceler.

merhamet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
servis ve adresini verebilirsen memnun olurum

cnksrp41

Cenk GİRAY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rica ederim. Ben sorunla ilgili kime neden olabilir diye sorduysam her kafadan ayrı bir ses çıktı ama özel servise değil de normal servise görürseydim kesinlikle şanzımanı indirmeden bilemeyiz deyip 2000-3000 tl arası masraf çıkaracaklardı eminim. Şanzıman kendini korumaya alıyormuş aracın tekleme yapıp gitmeme sebebi oymuş. Bujilerin 1 tanesi oksitlendiği için motor doğru gaz yemiyor ve tekliyormus. Istanbulda iyi bir usta arayan varsa özelden servisin adres ve telefonlarını verebilirim. Hayırlı geceler.

Ben bunu zamanında bu konuya yazdığımda kimse sallamadı.

Tamer5801

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ANKARADA OTOMAtik şanzımanı uygun yaptıracagım yer varmı sorunum tirbün keçesinden hafif 1-2 damla yağ kaçırıyor ikinci bir konu ise aracın buji ve bobinlerini orjinal olarak değiştirdim bugün enjeksijonu kontrol edin sevis lambası yanıyor marş sarj klima motoru hepsi yeni bakımdan geçti bir o kadarda benden önceki sahibi masraf etmiş ben daha önce bmw 5 kasam vardı 5 sene rutin bakım harici para harcamadım sorun para harcamakta değil sorun çözülmüyor

Tamer5801

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şanzuman keçesini değiştirdik değişen yok yine 1-2 damla kaçırıyor bu megane nasıl bir araba görüntü var ses yok kara delik gibi harcıyon harcıyon bitmiyor bide sorunun çözülse harcadığına yanmıyacan enjeksiyon kontrol edin uyarısı yine çıktı araba 2 bin devirde sabit kalıyor servis yazısı çıkıyor gelde delirme kolon kilidi değişti buji bobin degişti motor takozları klima basınç müşürü komple klima bakımı şarj dinamosu marş motoru aks baglantı burcuve bilyası ve değişen herşey orjınal yan sanayide takmadıkki uyum saglamıyor diye ve tüm soketler bogaz kelebegi temizlendi benzin pompası değişti yardım edebilecek arkadaş var mı yoksa bu araba beni yiyip bitirecek