Otomobil Detaylı Temizlik

quartal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar, aracın tekere yakın kısımlarında oluşmuş olan asfalt izleri ve uzun yoldan kaynaklı ön kaputta sinek kanı/yağı gibi lekeler var.

İnternette baktığım kadarıyla bu izleri mazot ile temizlememiz mümkünmüş. Peki bu işlem aracın boyasına zarar verir mi? Daha önce deneyen ya da bu lekeleri farklı yöntemlerle çıkaran var mı?

emre06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
mazotla sil bişey olmaz ;) (hey gidi günler askerde arabaları mazotta beklemiş bezlerimiz vardı onlarla silerdik parlasın hemen diye)
güneş de ısınmış arabaya margarin sürmek daha iyi olur.

chetaq

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar, aracın tekere yakın kısımlarında oluşmuş olan asfalt izleri ve uzun yoldan kaynaklı ön kaputta sinek kanı/yağı gibi lekeler var.

İnternette baktığım kadarıyla bu izleri mazot ile temizlememiz mümkünmüş. Peki bu işlem aracın boyasına zarar verir mi? Daha önce deneyen ya da bu lekeleri farklı yöntemlerle çıkaran var mı?

WD40 ile çok kolay bir şekilde, zahmetsizce çıkarabilirsiniz.

popshot

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Spey kutusuna mazotu koy ,kaportaya püskürt 5 - 10 dk bekle sonra süngerle silip yıka.
her yaz sonu yaparım ,çok iyi parlatır.

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
forbix-delete çok amaçlı sprey de çok iyi çıkarıyor.

clio6161

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Hocam senin ilacın kil uygulamak, piyasada bolca kil hamurları var genelde mavi renkte olurlar, detailingle uğraşanların vazgeçilmezidir, yukamayla geçmeyen katran, reçine, vb. gibi lekeleri rahatlıkla alırsın, hatta temiz sandığın arabana uygula, yıkadıktan hemen sonra, ona rağmen hamurun üzerindeki siyah lekeleri görünceşok olacaksın, boyanın gözeneklerindeki kirleri tutuyor, dikkat etmen gereken sabunlu suyu sıkıp kaygan zemine çok bastırmadan uygulayacaksın, bir araştır istersen

quartal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
forbix-delete çok amaçlı sprey de çok iyi çıkarıyor.

Bakayım bu arada diğer arkadaşın söylediği gibi wd-40'da epey alanda kullanılıyor onu da deneyebilirim.

quartal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam senin ilacın kil uygulamak, piyasada bolca kil hamurları var genelde mavi renkte olurlar, detailingle uğraşanların vazgeçilmezidir, yukamayla geçmeyen katran, reçine, vb. gibi lekeleri rahatlıkla alırsın, hatta temiz sandığın arabana uygula, yıkadıktan hemen sonra, ona rağmen hamurun üzerindeki siyah lekeleri görünceşok olacaksın, boyanın gözeneklerindeki kirleri tutuyor, dikkat etmen gereken sabunlu suyu sıkıp kaygan zemine çok bastırmadan uygulayacaksın, bir araştır istersen

Geçen gün detailing yapan bir yere uğradım. Kısmi bir alanda sabunlu su ve kil ile reçine lekelerini çıkardılar. Ancak gereksiz pahalı geldi ben de kendim uygulamayı düşünüyorum. Muhtemelen sinek kan/yağı izlerinde de işe yarayacaktır fakat asfalt izlerini çıkaracağını sanmam.

clio6161

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçen gün detailing yapan bir yere uğradım. Kısmi bir alanda sabunlu su ve kil ile reçine lekelerini çıkardılar. Ancak gereksiz pahalı geldi ben de kendim uygulamayı düşünüyorum. Muhtemelen sinek kan/yağı izlerinde de işe yarayacaktır fakat asfalt izlerini çıkaracağını sanmam.

Hocam kargo dahil 25 lira, sana 2-3 yıl gider. Pahalı asla değil. Kendin uygulayacaksın zaten. bu işlemi dışarda yaptırmaya gerek yok.

quartal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Autowax'ta 650 tl fiyat istedi iç dış detaylı temizlik ve pasta cila için. Motor ve far'lar dahil.