Otomobilinizi Ağacın Altına Parketmek Sakıncalı Olabilir...

fth001

Fatih ERİŞEN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kuş pisliği en kötüsü zor çıkması sorun değil de uzun süre kalınca boyaya ciddi zararar veriyor.
Eski aracımda edindiğim kötü tecrübelerden dolayı artık daha dikkatliyim.
hihi

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
Kuş pisliği en kötüsü zor çıkması sorun değil de uzun süre kalınca boyaya ciddi zararar veriyor.
Eski aracımda edindiğim kötü tecrübelerden dolayı artık daha dikkatliyim.
hihi

Ben de burada öğrendim zararlarını şükür tecrübe etmeden:D rfc sağ olsun :eyv ıslak alkolsüz mendille kuş pisliği, çürük meyve, reçine hehe lekelerini temizliyorum önce yumuşatıp pis aracın üstünde yama gibi temiz yerler oluyor çok komik duruyor 12 3

Sedat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben de burada öğrendim zararlarını şükür tecrübe etmeden:D rfc sağ olsun :eyv ıslak alkolsüz mendille kuş pisliği, çürük meyve, reçine hehe lekelerini temizliyorum önce yumuşatıp pis aracın üstünde yama gibi temiz yerler oluyor çok komik duruyor 12 3

Islatmadan direk silerseniz boyayı bile çiziyor.

fth001

Fatih ERİŞEN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Tecrübe etmeden öğrendiğiniz için şanslısınzı ;) yama gibi temiz yerler kuş pisliğine göre çok çok güzel sayılabilir :) sırf o görüntüden kurtulmak için öğlen sıcağında arabayı yıkadıdığımı bilirim :eek:

cnk52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
:) Oturduğum yer site, ve binaların saçak altlarına kuşlar yuva yapıyorlar, her site tabiki, pislik kaçınılmaz. :)
Benim taktik şu, ıslak mendille iyice temizliyorum, sonrasında ise kuru bir peçete veya bez yardımıyla ıslak yeri kurulayıp çevresindeki tozları ufaklatan uzaklaştırıyorum. Araç çok tozlu değilse iz kalmıyor. :)

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş

Islatmadan direk silerseniz boyayı bile çiziyor.

Forumda hatta boyayı bile kaldırabileceğini okumuştum o yüzden ıslatılmış kağıt havlu ya da ona ulaşması zorsa alkolsüz ıslak mendili üzerine koyup elimle biraz bastırıp bırakıp bekliyorum sonra zaten yumuşamış oluyor, ne özen istiyor yahu :slc

Tecrübe etmeden öğrendiğiniz için şanslısınzı ;) yama gibi temiz yerler kuş pisliğine göre çok çok güzel sayılabilir :) sırf o görüntüden kurtulmak için öğlen sıcağında arabayı yıkadıdığımı bilirim :eek:

doğru valla :eyv öbür türlü zararlı ve pis yama olacağına temiz yama olsun di mi qw

:) Oturduğum yer site, ve binaların saçak altlarına kuşlar yuva yapıyorlar, her site tabiki, pislik kaçınılmaz. :)
Benim taktik şu, ıslak mendille iyice temizliyorum, sonrasında ise kuru bir peçete veya bez yardımıyla ıslak yeri kurulayıp çevresindeki tozları ufaklatan uzaklaştırıyorum. Araç çok tozlu değilse iz kalmıyor. :)

İşte en önemli detay o zaten benim pasaklı yağmur dışında çok az su görüyor da rekoru 2 ay hehe he kendisi daha 4 aylık zaten orası ayrı12 3

cnk52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
:D hayırlı olsun o zman. :D
ama arada siz de bi ıslatın ya :D

Emir

Emirhan SERKUŞ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben cam sili sıkıyorum iyice işlesin diye sonra bezle alıyorum.

fth001

Fatih ERİŞEN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben cam sili sıkıyorum iyice işlesin diye sonra bezle alıyorum.

En kötüsü de arabayı yıkadığınızın ertesi günü sabah temiz bir araba hayal ederken kuşların WC'sine dönen bir arabayla karşılaşmak hehe
Kuşlara WC eğitimi vermenin bir yolunu bulmak lazım :D bir gün biri bunu bulursa kesin cennete gider :halay

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
kuşların konduğu yerlerin altına park etmezsenız, fazla sorun olmaz galiba...:cool: