Outdoor Tavan Boya Kalkması

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Outdoor arkadaşın aracı Kırmızı + Siyah tavan .Aynı araç var ve daha önce bahsettiğim gibi kapılarda kaplama

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

barbo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault garanti kapsamında tavanın tekrar boyanmasını söylemiş servise. Serviste kesinlikle kaplama değil boya diyor. Sonuçta çift kat boya olduğu için orjinal araçlarda boya kalınlığı daha yüksek çıkarken ben tekrar boyatınca daha mı yüksek çıkacak ya da aynı kalınlık mı çıkar. Diğer bir deyişle normal boyanın referans aralığı varken çift kat boyalarında var mıdır. Renault değer kaybı olmaz demiş garanti kapsamında yapıldığı için. Değer kaybı olur diyen var mıdır. Gelecek cevaplara göre dava açıp açmamaya karar vereceğim.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Satarken derdini anlatamazsın. Anlamazlar... Tavana boya değecek mi, değecek. Renault böyle tavan nasıl yapar anlamış değilim...

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Servis banada lake kaplama dedi.Ama daha önce böyle bir sıkıntı ile karşılaşmamışlar.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kılçık01

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tavan kaplama mı boya mı bilmiyorum ama benim capturun tavanda da sıkıntı var ne yapacağım bilmiyorum.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Geçmiş olsun.

KuralZ

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Özellikle güzel yurdumda tampon boyatsanız değer düşerler. Kaldı ki tavan gibi bir bölümün boyanması, her araç için istenmeyen ve tercih edilmeyen bir durum. Malesef benim de siyah tavan bir capturum var. Eğer ki aracı alırken tavanın boya olmadığı, basit bir kaplama olduğu belirtilmiş olsaydı bu aracı almazdım. Bunu da burada belirtmiş olayım :berbat

Sadece bu yüzden dahi dava açılabilir.

Sizin durumunuzda ise aracınızı sattığınızda oluşacak değer kaybı hesaplanarak firmanın size tazminat ödemesi söz konusu olacaktır (kaplama yenileme değil de boyama söz konusu ise). Tabi biraz sabır ve inat gerekiyor. Güzelim yurdumda bunlar olmadan olmuyor malesef :sinirli

ahmetyılmaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynısı bende de oldu. Tavan siyah renkte, avatarımdaki aracın aynısı. Kuşlar pislemiş. Pislenen yerlerde boya kabarcıklar halinde kalktı ve altındaki bej renk göründü. Çok can sıkıcı. Bilseydim çift renk almazdım... :(