Oyak Renault’nun Bursa Fabrikası Rekor Kıracak

uurcan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yeni modeli Fransa’ya oranla 1.300 euro daha ucuza üreten şirket, 2013’te 340 bin adetlik üretime ulaşacak

Dönemin Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin Renault’ya uyguladığı büyük baskıya rağmen Türkiye’nin aslan payını kaptığı yeni Clio, Fransızların yüzünü güldürdü. Clio 4’ü Fransa’daki Flins tesisinden 1.300 dolara ürettiği için öne çıkan Oyak Renault’nun Bursa fabrikası, araca gelen yoğun talep sayesinde 2013 yılını rekor üretimle kapatacak. Yıllık 360 bin adetlik kapasiteye sahip olan Bursa fabrikası, 340 binlik üretime ulaşmayı planlıyor. Şirket, 2012’de 311 bin araç üretmişti.

Renault’nun Operasyonlardan Sorumlu Yöneticisi (COO) Carlos Tavares, Bursa fabrikasının bu yıl 340 bin adet ile üretim rekoru kıracağını açıkladı.

Nasıl daha fazla üretiriz

Türkiye ziyareti kapsamında soruları yanıtlayan Renault COO’su Tavares, yeni Clio’nun tüm pazarlarda büyük ilgi çektiğini belirterek, “Şu anda nasıl daha fazla yeni Clio üretiriz onu tartışıyoruz. Oyak Renault Bursa fabrikası 2013’te yaklaşık 340 bin adet ile sürpriz bir şekilde üretim rekoru kıracak. Eğer Euromed Afrika Bölgesi’nden daha fazla talep gelirse Bursa fabrikasından, Avrupa’dan gelirse Fransa’daki fabrikadan araçları alacağız” dedi.

Teşvikler çok cazip

Türkiye’de hükümetin otomotiv pazarı için açıkladığı yeni teşvik sistemini de değerlendiren Carlos Tavares, “Yatırımlarımızı geliştirmek istiyoruz. Teşvikler bunu kolaylaştırıyor. Bu nedenle çok olumlu” açıklamasını yaptı.

Lüks segmente ‘Initiale’le girecek

Renault Grubu’nun lüks segmentte markası olması gerektiğini vurgulayan Carlos Tavares, “Yeni ürettiğimiz araçlar için ‘Initiale’ versiyonlarını yapacağız. 10-15 yılda muhtemelen adı ‘Initiale’ olan lüks marka yaratacağız” dedi.

Hafif ticari araç üretimi radarında

Carlos Tavares, şu anda Türkiye’de ve bölgede spesifik bir yatırım planları bulunmadığını ancak gelecekte hafif ticari araç üretimi konusunda fırsat yakalamaları durumunda değerlendirebileceklerini kaydetti.

Kaynak:
Sarkozy’nin kulaklarını çınlattı | GAZETE VATAN

memo_16

Bilgi Girilmemiş
1300 $ denilmiş ama bildiğim kadarıyla araç başına 2000 € daha ucuza üretiliyor, zaten fabrika 3lü vardiya olarak sürekli çalışıyor, 340 bin üretim adeti herhalde Renault için bir rekor olabilir tüm farbikalarındaki en çok araç üretimi düşünülürse, şu anda en çok üretimi romanya dacia fabrikası yapıyor zaten Bursa fabrikası 2. sırada :eyv

EVREN TOPCU

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
intiale demek !! İnşallah...

89792.jpg

renault-rasschityvaet-za-25-let-raskrutit-svojj-novyjj-premium-brjend.jpeg

memo_16

Bilgi Girilmemiş
safrane yada lagunada bu versiyon vardı yanlış hatırlamıyorsam :eyv

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Hayırlısı olsun...

TATAR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Türk Metal Sendikası grev kararı aldı Mess ile anlaşma sağlanamazsa reno tofaş otokar gibi büyük otomotiv fabrikaları greve çıkacak İşveren karmı edecek zararmı o zaman belli olacak

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yollarda adım başı clio4 çarpıyor gözüme. tebrik ediyorum reno'yu hedefleri tutmuş :eyv

Ilhan Emecan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
daha fazla nasıl üretiriz daha ucuz nasıl üretiriz yerine birazda farbirakadan cıkan 0 araçlarda rüzgar, direksiyon sesi gibi sorunları cozsunler.