Özel Servis Periyodik Bakımı GARANTİYİ BOZMUYOR Videosu

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bosch car serviste zaten yabancı...
ne varsa gavur dedikleri adamlarda var :D

Hala var mi bilmiyorum ama bir dönem çarçabuk adı altında hızlı bakımların yapıldığı servisler vardı yanı ağır bakımlar değilde standart bakımlar yapılırdı. Bu noktalarda yine tse belgesine sahipti ama kayboldular sanırım. Birde söyle bir tüyo vereyim size egzoz emisyon işlemi yapan özel servislerde aslında bir nevi yetkili servistir ve mantık ve işleyiş aynıdır. Olay söyle ki egzoz emisyon işlemi yapmak icin tse belgesi şarttır ve tesisse bu belgeyi verirken bunun yanında en az bir markajında yetki belgesini verir örneğin benim Renault özel servisim varır emisyon ölçüm noktası olmak istiyorum tse ye başvurumu yapıyorum ve başvuru onaylanınca bana diyor ki bir marka seç ve bu markanın rutin bakımlarını da yap ben de Renault özelinde çalıştığım icin Renault markasını seçiyorum ve bu markanın yetki belgesini alıyorum. Bu ne demek oluyor ben özel servis olarak bu belgeyle beraber bakımını yaptıgım aracın garantisi bozulmuyor. Servis bozuldu diye diretirse müşteriye faturamı verip gerekirse onaylı tescil belgemi de verip müşteriye her turlu yasal yolu açarım ve Renault’un müşteriyi geri çevirme hakkı ortadan kalkar. Bu arada tırnak içinde belirtelim kullanılan bakım malzemeleri orjinal olmak zorunda.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hala var mi bilmiyorum ama bir dönem çarçabuk adı altında hızlı bakımların yapıldığı servisler vardı yanı ağır bakımlar değilde standart bakımlar yapılırdı. Bu noktalarda yine tse belgesine sahipti ama kayboldular sanırım. Birde söyle bir tüyo vereyim size egzoz emisyon işlemi yapan özel servislerde aslında bir nevi yetkili servistir ve mantık ve işleyiş aynıdır. Olay söyle ki egzoz emisyon işlemi yapmak icin tse belgesi şarttır ve tesisse bu belgeyi verirken bunun yanında en az bir markajında yetki belgesini verir örneğin benim Renault özel servisim varır emisyon ölçüm noktası olmak istiyorum tse ye başvurumu yapıyorum ve başvuru onaylanınca bana diyor ki bir marka seç ve bu markanın rutin bakımlarını da yap ben de Renault özelinde çalıştığım icin Renault markasını seçiyorum ve bu markanın yetki belgesini alıyorum. Bu ne demek oluyor ben özel servis olarak bu belgeyle beraber bakımını yaptıgım aracın garantisi bozulmuyor. Servis bozuldu diye diretirse müşteriye faturamı verip gerekirse onaylı tescil belgemi de verip müşteriye her turlu yasal yolu açarım ve Renault’un müşteriyi geri çevirme hakkı ortadan kalkar. Bu arada tırnak içinde belirtelim kullanılan bakım malzemeleri orjinal olmak zorunda.

benim anladığım tse belgesi daha bu işi yapanların işine yarıyor...
tse belgesi almış olabilir bi adam...bu onun bosch servisi gibi kurumsallaştığnı göstermez..
memet usta aldı tse belgesini...trigeri değiştirttirdim..motor dağıltı..
memet ustaya gittim...bu motor dağıldı dedim....su pompasındandır ben taktım , benim yapabileceğim bişi yok dedi...
ne yapacam şimdi ben...kime şikayet edecem...
paşa paşa durduk yere 5-10 bin tl para harcayacağım...
öyle bişi ki motor bozulun eskisi gibi yapmıyorlar...

yetkili servis içini açmam lazım diyo..mesela sadece conta değişecek 10 binden aşşağı çıkartmıyor

yani tse değil....benim işime yarayan şey bunların kurumsallaşması...
ağır bakım sonrası motorumu dağıttıklarında...
benim şikayet edebileceğim bi yer olması...

bosch yetkili servisleri gibi....
adamların korkması gereken bişey gerekiyo...

zaten sanayi de orjinal parça kullanıyor...
zaten yetkili servis adamların bozacağını bildiğinden sanayiye orjinal parçasını satıyor...

alırsın yetkli servisten orjinal parçayı...
bosch cara gidersin....
ama bak demedi demeyin :D
bu seferde yetkili servis dışarıya orjinal parça satmayı bırakır:D
boscha satmaz yeni orjinal parçayı...

böyle dönüyo bu işler...özel yetkili servis birbirlerinin amca çocuklarıdır..
aralarına giren çıkamaz :D

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
[h=2]http://www.renaultfanclub.com/megane-1-fan-club-megane-1-kulubu/97886-megan-1-motor-su-deposunda-basinc-var-ve-kapagi-atiyor.html

megan-1 motor su deposunda basınç var ve kapağı atıyor[/h]

Herkese Merhaba
2001 model megan1 aracım var.Bir sene önce trıger koptu ve yarı motor yapıldı,kapak taşlandı.Ancak bundan ıkı ay önce motor suyunun bulunduğu bidonda basınç oluşmaya başladı ve kapağı atıyordu ve su kaynatır gibi foşurduyordu.Bizde yarım motor yapan ustaya gittik oda yenıden motorun açılıp bakılması lazım conta yanmıştır veya termostattandır dedi.Aracı bıraktık termostatı,devir daimi sibopları falan değiştirdiler,kapağı teste gönderdiler.Aracı aldığımızda birşey görünmüyordu,yaklaşık bir aydır su eksıltıyordu biz sureklı tamamlıyorduk ve ıkı hafta önce bir baktım yıne motor su bidonunda hava var ve kapagı gevşetip kapaktan suyu sızdırıyor,yani aynı problem devam ediyor.Su kaynatır gibi oluyor ama hararet 90 larda falan yüksekte değil.Nedendir acaba başına gelen var mı?Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler...

----

mesela adamın koparmışlar trigerini...contayı yarım takıp takıp dolandırıyorlar..
neden bu adam gidip elini masaya vurup....motorumu sen bozun...sen yapacan diyemiyor)))

kanun yok çünkü...

özel servis zaten..bize gelmezse bozarız arabaını diye var...
özel servisi kaldır...paramız cebimizde kalsın demi ))​

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim anladığım tse belgesi daha bu işi yapanların işine yarıyor...
tse belgesi almış olabilir bi adam...bu onun bosch servisi gibi kurumsallaştığnı göstermez..
memet usta aldı tse belgesini...trigeri değiştirttirdim..motor dağıltı..
memet ustaya gittim...bu motor dağıldı dedim....su pompasındandır ben taktım , benim yapabileceğim bişi yok dedi...
ne yapacam şimdi ben...kime şikayet edecem...
paşa paşa durduk yere 5-10 bin tl para harcayacağım...
öyle bişi ki motor bozulun eskisi gibi yapmıyorlar...

yetkili servis içini açmam lazım diyo..mesela sadece conta değişecek 10 binden aşşağı çıkartmıyor

yani tse değil....benim işime yarayan şey bunların kurumsallaşması...
ağır bakım sonrası motorumu dağıttıklarında...
benim şikayet edebileceğim bi yer olması...

bosch yetkili servisleri gibi....
adamların korkması gereken bişey gerekiyo...

zaten sanayi de orjinal parça kullanıyor...
zaten yetkili servis adamların bozacağını bildiğinden sanayiye orjinal parçasını satıyor...

alırsın yetkli servisten orjinal parçayı...
bosch cara gidersin....
ama bak demedi demeyin :D
bu seferde yetkili servis dışarıya orjinal parça satmayı bırakır:D
boscha satmaz yeni orjinal parçayı...

böyle dönüyo bu işler...özel yetkili servis birbirlerinin amca çocuklarıdır..
aralarına giren çıkamaz :D

Bahsettigim yetki belgeli servisler ağır bakımları yapamaz yanı garanti kapsamında yapamaz. Garantiyi bozmayan bakım kapsamı sadece ve sadece yaglama bakımı ve balata gibi basit parçaların değişimin kapsıyor. Emisyonun yanı sıra verilen yetki belgesi de bunu kapsıyor trigerdi sanzimandi bu parçalar kapsama girmiyor zaten bunlar yetkili servislerin isi. Benim bahsettigim yetki belgeli servisler standart bakım dışına çıkamıyor zaten yetki belgesi bu kadarına izin veriyor. Az önce de yazmistim zaten.

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
tse ne işe yarıyo o zaman ))
periyodik bakımlarını her yer yapıyor zaten...

önemli olan ağır bakım..
ağır bakım yapacak..bana garanti verecek..
bosch car yapıyor diyorlar ....))

yeni araba alanlar, anlamayacanlar bilsin.. ...diyelim bari...
bize 10 bin harcattılar.... garibanın parası cebinde dursun..
madem iyilik yapacağız adamlara..
yetkli servis dışında triger değiştirirseniz motorunuz dağılır arkadaşlar...

bunu bilin ha...sonra trigerim koptu diye ağlamayın sağda solda..

:sifon

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
madem iyilik yapıyoruz...bilinçlendirelim...

ha trigeri dağıttım...2-3 bine sanayide ucuza yaptırdım...diye bişi de yok..
yapılmayacak motor...
o motor devamlı sorun çıkaracak...

tekrar conta yakacak, yatak saracak, gömlek atacak...pantolon mu çıkarırlar,
tecavuz mü ederler bilmem...
ırzınıza mı geçerler bilmem...

madem iyilik yapıyoruz...millet uyansın...

arabası olan...yetkili servis dışında yaptırmasın..
ucuza yaptırma bişi yok....

:sifon

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servis seçimi yaparken özellikle Türkiye de bütçe önemli. En büyük sebebi bu zaten. Garantili durumu kimsenin düşündüğünü sanmıyorum öyle olsa özel servisler kapatırlardı. Yetkili servislerin fiyat farklarının nerden kaynaklandığını detaylıca yazmistim zaten haklı haksız bi şey diyemem. Her kişinin kendi yorumu kendini baglar. Fikir ve açıklama olarak sundum ben. Kendi düşüncem 5 kati da fark olsa bütçem elverdiği sürece yetkiliden şaşmam. Ayrıca bahsettiğiniz ağır bakımları özel servisler garanti kapsamında yapıyor olsaydi öyle bir yetkileri olsaydi nasıl bir kaos olurdu tahmin edebiliyor musunuz? Ağır bakım yetkilerinin olmaması çok daha iyi. Musteri gidip özel serviste bakım yaptırsın arabanın anasını ağlatsınlar sonra yetkilinin başına çöküp kardeş bunu hallet garanti bozulmadı desin ve emin olun bizim Türk milleti bunu yapar. Bu yüzden bu olayın sadece periyodik bakım ile sınırlı kalması son derece mantıklı kanımca. Çünkü hatalı yapılan her işlem sonrası ağzı sütten yanan yoğurdu üfleyerek yiyecek misali yetkili servisin yolunu tutacak.

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servis seçimi yaparken özellikle Türkiye de bütçe önemli. En büyük sebebi bu zaten. Garantili durumu kimsenin düşündüğünü sanmıyorum öyle olsa özel servisler kapatırlardı. Yetkili servislerin fiyat farklarının nerden kaynaklandığını detaylıca yazmistim zaten haklı haksız bi şey diyemem. Her kişinin kendi yorumu kendini baglar. Fikir ve açıklama olarak sundum ben. Kendi düşüncem 5 kati da fark olsa bütçem elverdiği sürece yetkiliden şaşmam. Ayrıca bahsettiğiniz ağır bakımları özel servisler garanti kapsamında yapıyor olsaydi öyle bir yetkileri olsaydi nasıl bir kaos olurdu tahmin edebiliyor musunuz? Ağır bakım yetkilerinin olmaması çok daha iyi. Musteri gidip özel serviste bakım yaptırsın arabanın anasını ağlatsınlar sonra yetkilinin başına çöküp kardeş bunu hallet garanti bozulmadı desin ve emin olun bizim Türk milleti bunu yapar. Bu yüzden bu olayın sadece periyodik bakım ile sınırlı kalması son derece mantıklı kanımca. Çünkü hatalı yapılan her işlem sonrası ağzı sütten yanan yoğurdu üfleyerek yiyecek misali yetkili servisin yolunu tutacak.

sadece periyodik bakımla sınırlanması konusunda sana katılıyorum. aksi durumda suistimale açık ve çözümsüz durumlar yaşanır. ağır bakım kusurlarında sorumluluklarından kaçmak ister, sonucunda tüketiciyle yetkili servisi karşı karşıya getirir

konuya tekrar dönersek; bu uygulamanın tutması için yetki belgeli özel servisle, yetkili servis arasındaki fiyat farkının dişe dokunur olması gerekiyor. az bir ücret farkı varsa ana yüklenici (yetkili servis) varken, yan yükleniciyi (özelleri), bireysel kullanıcılardan kaç kişi tercih eder. belirleyici etken ücret olacak....

şirketler düşüne bilir, misal filoda 300 aracı var, 75 tl fark olsa 22500 cepte

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
öyle bir yetkileri olsaydi nasıl bir kaos olurdu tahmin edebiliyor musunuz? Ağır bakım yetkilerinin olmaması çok daha iyi. Musteri gidip özel serviste bakım yaptırsın arabanın anasını ağlatsınlar sonra yetkilinin başına çöküp kardeş bunu hallet garanti bozulmadı desin ve emin olun bizim Türk milleti bunu yapar. Bu yüzden bu olayın sadece periyodik bakım ile sınırlı kalması son derece mantıklı kanımca. Çünkü hatalı yapılan her işlem sonrası ağzı sütten yanan yoğurdu üfleyerek yiyecek misali yetkili servisin yolunu tutacak.

dediğin doğru..özel servisler zaten onun var..ortak çalışıyo...
ama adam bilmiyor...ucuz diye gidiyor...
ağır bakmı yetkisini alsınlar...
yani hiç bir özel servis , ben trigeri değiştiririm 1500 tl yetkili serviste, ben 500 tl ye değiştiririm demesin..
çünkü az para diyor..
adam atlıyor sazan gibi...arabayı dağıtıyorlar...zaten yetkili servis onun için koymuş onları