P0300 Random Misfire Detected

ieb93

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar,

Bugün aracımı kullanırken motor arıza ışığı yanıp sönmeye başladı 30 sn sonra söndü. Obd cihazına bağladım P0300 Random Misfire Detected arızası oluşmuş. Daha önce eminim birçok kişinin başına gelmiştir.
Araçta tekleme, yakıt tüketiminde artış veya çekişte düşüş yok. Işık yanmasa farkında olmam zaten arızanın.
Neden olarak buji arızası, buji kablosu arızası, bobin arızası, oksijen sensörü arızası, katalitik konventör arızası olabilir diyorlar.

Servise gideceğim, ama aranızda bu durum başına gelmiş biri varsa deneyimlerini paylaşabilir mi? Başıma ne gelecek bilgi edinmek istiyorum aslında 😁

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arıza kodu ateşleme sistemi arızası olarak çıkıyor fakat belirtisi yok [emoji1] diyorsunuz . Eee o zaman arızayı silin bakalım bir daha çıkacak mı ?

ieb93

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arıza kodu ateşleme sistemi arızası olarak çıkıyor fakat belirtisi yok [emoji1] diyorsunuz . Eee o zaman arızayı silin bakalım bir daha çıkacak mı ?
Bundan 4 ay yaklaşık 5300km öncesinde de aynı arızayı vermişti. O zaman silmiştim :D Hafta sonu giderim artık servise, az miktar para sıkışmıştır umarım.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Bundan 4 ay yaklaşık 5300km öncesinde de aynı arızayı vermişti. O zaman silmiştim :D Hafta sonu giderim artık servise, az miktar para sıkışmıştır umarım.
Bişey olmaz anlık hatadır [emoji4] Diye düşünüyorum

ieb93

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş