Panoramik cam tavan gerekli mi

scale

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2018 modeller de elektrikli cam tavan 3900 den 5250 liraya yükselmiş. Sizce panoramik cam tavan on avantajları nelerdir. Alınırsa görüntü ve kullanış açısından araba değerlenir mi

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2018 modeller de elektrikli cam tavan 3900 den 5250 liraya yükselmiş. Sizce panoramik cam tavan on avantajları nelerdir. Alınırsa görüntü ve kullanış açısından araba değerlenir mi

Goruntu acisindan mutlaka ama mutlaka deger. Ayrica ic alanin ferahligi da cabasi. O kadar parayi hak eder etmez ayri tabi ama eger sifir araba alacak olsam veya ikinci el de olsa cam tavan opsiyonunu mutaka alirdim. Tabi cam tavanin beraberinde getirdigi bir dezavantajda tikirti sorunu. Bozuk yollarda ses yapabilir. Ama sahsen deger diyorum.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
artısı: albenisini artıyor, üst versiyon oluyor, ferahlık veriyor, yazın açınca yolculuğun zevkini artırıyor

eksisi: fiyat farkı, tavanı basıklaştırıyor, ses yapabilir, su alabilir

şahsen elektrikli açılan yerine, sabit cam tavanı daha çok seviyorum

scale

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Su alması ; yeni araçlarda olmaZ sanırım. Ayrıca basıklaşma olmaz zaten dışa açılıyor

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
su alması olacak anlamında değil ama ihtimal işte. motor mekanizması için yer lazım bunun için baş mesafesi normal araçlara göre biraz basık olur

scale

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
su alması olacak anlamında değil ama ihtimal işte. motor mekanizması için yer lazım bunun için baş mesafesi normal araçlara göre biraz basık olur

Megane da o motor mekanizma yeri yoktu dümdüz dü. Başka arabalarla karıştırmayın

CSB

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araca kesinlikle çok iyi bir hava katıyor. Araçlarımızın içinde oldukça siyah tonlar hakim (sedan için sunulan bej deri döşeme opsiyonu dışında) dolayısıyla cam tavan araç içerisini ferahlatıyor. Tasarım olarakta dışarıdan da içeriden de çok daha albenili duruyor. Bunun dışında cam açmak yerine Sunroof'u tek kademe açıp arkasını kaldırarak içeriye hava akışı sağlamak daha güzel ve rahat. Şu an kış olduğu için açmıyorum ama yazın daha iyi faydalanırız :) Su kaçırma gibi bir sorun olacağını sanmam ancak bozuk yollarda ''çıt-çıt'' tarzında ses yapabilir iki modelde de olabiliyor bu sesler abartı bi' ses değil. İç kısımda sunroof devamında küçük bir alan var daha basık olan. Ancak o bölge tam aracın ortasında, ara bölge olduğundan baş mesafesini ne arkada ne önde kesinlikle etkilemiyor. Google da megane iç görsellerini aratarak görebilirsiniz.

scale

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tşk ler güzel bir açıklama olmuş

EskiJapon

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben HB megane da cam tavan kullanıyorum. Henüz ses olayı olmadı. Yaklaşık 2 aydır güzel havalarda kullanıyorum. Bence de olmalı eğer imkan varsa. Hele yazın çok gerekli.
klimanın yerine kullanılabilir.

scale

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben HB megane da cam tavan kullanıyorum. Henüz ses olayı olmadı. Yaklaşık 2 aydır güzel havalarda kullanıyorum. Bence de olmalı eğer imkan varsa. Hele yazın çok gerekli.
klimanın yerine kullanılabilir.

Evet hak veriyorum a a diğer markalara göre fiyatı çok pahalı