Paralar Harcandı.. İDE'yi (f5r) Adam Etme Çabaları.. %97

Özgür Çetin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet arkadaşlar.Bir zamanların efsanesı Erdinc abide olan UB5112 yi bundan 2 ay önce Zonguldakta bir memurdan satın aldım.
Hemen Renaultu avucıcı gibi bilen ustama goturdum.Hemen kaputu actı ve motorun ne hale geldogını gordu.Bilmeyen kışıler kendılerın usta sananlar anasını aglatmış.
Önce yıllardır degişmeyen filtreler motor yagı ve bujıyı degiştirdik .1.6 europa bujısı cıkmıştı arabadn şaşılacak iş degil.Maıs urunlu orjınallı taktık ve işçilik dahil fiyatı 550 tl oldu..
Ardından enterasan bır çalışması vardı motor kasnagı mılıni V kayışı yemiş ve ustam geçici olarak onu ıkısınden ayırdı ve böyle bir çözüm bulduk.
1 hafta sonra seyhat dönüşümde önce ışık yandı (enjektor ışıgı)sonra benzın kokusu ve yıne yanlış ustalar sonucu idenin basınç sensörü patladı kütükle birlikte
çekici ile çektik kütük ve basınc sensörünü degiştirdik(2.el) burada da 650 tl para odedık ve bu sefer sensör yıne patladı sanırım bozuktu.500 tlye karadenızden getıdık ve taktık işler duruma gırdı. toplam enjektor malıyesı 1150 tl oldu..
Geçen hafta aracı yıne bıraktım dedım .
Yürüyen kısmı komple yenıledık.Ve gerizekalı başka bir ustanın sanzıman ıcınde unuttugu eskı parçaları çıkardık ve 5.dişliyi uzattık..
Motor kasnagı durumundayız su anda..Triger setindeki Senteleri söylemiyorum.Birde Manyetik sensöründe ustaların yaptıgı kablo bırleştırme olayını soylemıyorum ama sagolsun Ustalarım onada el attı ve duzelltık orjınal gıbı
Az bir işi kaldı allahdan manı olmazsa carsamba teslim alıcam.
Toplam işler 5000i buldu bulacak ama adam ettık...ETMEYE CALIŞTIK..Burada canım ustalarımda hakkını helal etsin.İde ile ugraşarak omrulerın yarısını harcıyorlar

Demem o kı araclarınızı her usta dıyen kışılere bırakmayın yoksa ben ve ustam gıbı aylardır yorgunlukdan başınıız alamazsınız

Araba

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yaşadıklarınız için Geçmiş olsun ve aracı diriltme çabanız için emeğinize sağlık Allah sıkıntısız binmeyi nasip etsin...

piyanist3535

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayırlı uğurlu olsun emekleriniz keyfe döner inşallah kazasız belasız....:eyv

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Bakımları hayırlı olsun . Maşallah piyasaya sağlam bir İDE coupe geliyor

Özgür Çetin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yaşadıklarınız için Geçmiş olsun ve aracı diriltme çabanız için emeğinize sağlık Allah sıkıntısız binmeyi nasip etsin...

hayırlı uğurlu olsun emekleriniz keyfe döner inşallah kazasız belasız....:eyv

Bakımları hayırlı olsun . Maşallah piyasaya sağlam bir İDE coupe geliyor
Sagolun arkadşalar.COk emek harcadık para olarak bayagı maddı olarak zedelendım ama ustadan gelecek hazır araba telefonun beklıyorum artık

zazum55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
inşallah ettiğin masraf ve emeğin keyfini sürersin ama çok karıştırılmış aracı toplamak zor hocam ya geçen sene 2001 megan 1 rte aldım 3 4 bin harcadım hala sanayiye gitse 3 bini gömer artık umursamaz oldum kendini usta sananlar haşat etmiş aracı şimdi galeriye yok parasına verecem...

Özgür Çetin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet arkadaşlar usta ıle konuştuk.Son rutuşları kalmış.. Toplam borcumuz işçlik dahil 3000 kusur.YURUYEN alttakımı yenıledık.sanzımanı duzelttık.Bobınler triger bıujı kasnaklar hepsını duzelttık.Manyetık sensordekı hataları duzeltıp orjınal hale getirdik.Perşembe sabahı gıdıp alacagım kısmetse.inşallah birdaha 10000 bakımda bakıma gıdecegız.Sırf ıde ıcın 2000 tl degerındekı cep telefonumu ve laptopumu da satmak uzere oldugum dogrudurçİDe aşkı böyle birşey

Özgür Çetin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
inşallah ettiğin masraf ve emeğin keyfini sürersin ama çok karıştırılmış aracı toplamak zor hocam ya geçen sene 2001 megan 1 rte aldım 3 4 bin harcadım hala sanayiye gitse 3 bini gömer artık umursamaz oldum kendini usta sananlar haşat etmiş aracı şimdi galeriye yok parasına verecem...
Galıbaadamettık

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Bakımınız hayırlı olsun.

Özgür Çetin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet doıstlar.Maisden bugun orjınal trigerimiz geldı ve taktık yarın deneecegız ınsallah cok emek ve para harcadık umarım ıde eskı gunlerıne donecek