Park freni sorunu

xmen55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
reklam kokan hareketler bunlar.

İsa32

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Elektronik el freni beyni

Merhaba aynı sorun bende de var el freni çalışıyor fakat ekranda park freni arıza ikazı veriyor serviste beyin değişecek dediler fakat pahalı olduğu için değiştirmedim ne yapmam gerekir ben Isparta dan yazıyorum
Arkadaşlar bu gün Dr Renault sayesinde el frenini kontrol edin uyarısından kurtuldum yaklaşık 6-7 aydır aracımda bu hata vardı önceki yazılarımdan anlayabilirsiniz denemediğim yöntem kalmadı en son Renault konusunda uzman olan Rasim bey ile tanıştım uzun yıllar renaultta çalışmış birisi sorunumu çok kısa bir sürede çözdü aracımın elektronik el ferinde hiçbir sorun sıkıntı yok çalışıyor ancak ekranda el frenini kontrol edin uyarısı yazıyordu yetkili serviste dosya açıldı incelendi Mekanik olarak hata bulunmadı fakat el freni beyninin değişmesi gerektiği söylendi yaklaşık 2000 tl masraf çıkarıldı. Ben çalışan bir sistem bu ücreti ödemeyi düşünmüyorum diyerek aracımı aldım. Dr Renault Rasim bey’e götürdüm çok farklı biri onun için problemin m mutlaka çözülmesi gerekiyor Boluya gidecek olmasına rağmen sabırla arızayı aradı tespit etti ve çözdü sorun beyin ile ilgili bir ayar ve el freni kumandasından kaynaklanıyormuş ücreti sıkıntı yapmayın anladığım kadarı ile Rasim bey zor işlerle mücadele etmeyi seviyor en kısa zamanda araç Doktor Renaultta tamir edilirken çektiğim fotoğrafları ve el freni beyni ile ilgili fotoları paylaşacağım Dr Renault İvedik organize sanayi bölgesinde 1323 cd 1518 sok no 105 de isteyen olursa özelden mesaj atsın telefon numarasını da gönderebilirim ya da dr Renault internet sayfasını ziyaret edebilir. Bundan sonra Renault ‘a ve servislere bakış açım değişti. Servisler sök tak işi yapıyor artık bu parça arızalı sök at yenisini tak tamiratla uğraşmıyor Renault sayesinde yaklaşık 3 gün aracıma binemedim, zamanım gitti ve sonuç alamadım. 2000 tl ödemem gereken bir arıza için çok cüzi bir ücret ödeyerek Dr Renault Rasim bey sayesinde sorunumdan kurtuldum

Chnrhn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2012 model grand scenic eds sahibiyim. Park freni bırakmıyordu. Renault yol yardım çekici göndermeyi teklif etti Rasim usta telefonda verdiği iki tüyo ile işimi çözdü. Allah razı olsun kendisinden. Artık sıkıntı yaşarsak önce kendisni arayacağım.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Geçmiş olsun.Verilen tüyo neydi?Paylaşırsanız aynı problemi yaşayanlar da faydalanabilir.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Nasıl sorunlarınıza çözüm arıyorsanız çözüm bulduğunuz sorunlarıda burada paylasmaliyiz ki baskalarida faydalansin . Şöyleki size yardımcı olan Rasim usta olmasa ne olacaktı? Çekici + tamir masrafı...

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

airarmada

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar , sorunun nasıl çözüldüğünü yazabilir misiniz bende de laguna var , el frenimde hiçbir hata olmamasına rağmen el frenini kontrol edin uyarısı çıkıyor.

skaraman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhaba,
"Park Frenini Kontrol Ettirin" ikazını dün itibariyle ben de yaşamaya başladım.
2012 model Scenic sahibiyim. Bu problemi giderenler nasıl çözüleceği konusunda yardımcı olabilirse çok memnun olurum.
Teşekkürler.

airarmada

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhaba,
"Park Frenini Kontrol Ettirin" ikazını dün itibariyle ben de yaşamaya başladım.
2012 model Scenic sahibiyim. Bu problemi giderenler nasıl çözüleceği konusunda yardımcı olabilirse çok memnun olurum.
Teşekkürler.
burada insanlar reklam yapıp ortadan kaybolmuş
ben el frenini söktüm soketleri temizledim ve taktım sistem tamamen bozuldu.tekrar söktüm temizledim voltmetreyle ölçtüm bir sıkıntı uoktu ama umudumu kaybetmiştim
ertesi gün taktım arıza kodu silindi sistem çalışmaya naşladı

cemildt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhaba,
İstanbul'da yaşıyorum ve "Park Frenini Kontrol Ettirin" ikazı birkaç gün önce 2011 model Grand Scenic aracımda göstermeye başladı...Manuel olarak fren devreye alınamıyor...Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.
Teşekkürler.

turksar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
park freni sorunu

arkadaşlar el frenini kontrol edin yazıyorsa ekranda yada frende araç çalışmıyor vitesi boşa alın diyorsa arıza geri vites müşürüdür buda reklamcılara kapak olsun bu sorun varken bu sayfayı okudum kimse çözümü yazmamış ben böyle yaptım geçti sırf bunun için üye oldum foruma