Park Sensörü arızası.

Srht-Tskn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar;

Birkaç gündür aracı geri vitese takınca park sensörü sesi çıkmıyor. Aracımın garantisi bitmiş durumda tampondaki sensörlere kulağımı dayadığında ince bir ses geliyor.( Bunuda internette bir sayfada okudum belki işe yarar)

Sizce neden olabilir çaresi nedir bilen var mı? Servise hafta sonu gidebilirim belki sizin yardımınızla birşeyler yapabilirim.

Burn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Bahsettiğiniz ses sensörlerin engelleri tespit etmek için bizim duyamadığımız veya çok uğraştımızda(kulağımızı dayamak gibi) ince bir şekilde duyabildiğimiz ses dalgalarıdır. Sorununuza gelirsek, park sensörleriniz çalışıyor muhtemelen. Sorun daha çok araç içi elektronik problem gibi, sigorta, çevirici-algılayıcı, tweeter vs.

Sizin yapabileceğiniz pek birşey olduğunu düşünmüyorum, servis bu işi çözecektir :)

ulasatar

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın bagajında sizin açamayacağınız bir bölgede park sensörünün haporlörü var o zamanla bozuluyor. onun değişmesi gerekir.

Srht-Tskn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Problemi kendi imkanlarım ile bozduğum gibi giderdim :) Bagajda bulunan buzzer üzerinden tahminen temizlik yaparken off moduna almışım.

Burn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Problemi kendi imkanlarım ile bozduğum gibi giderdim :) Bagajda bulunan buzzer üzerinden tahminen temizlik yaparken off moduna almışım.

Bu şekilde çözülmesine sizin adınıza sevindim, orada açma kapama yeri olduğunu ben de bilmiyordum bu vesileyle öğrenmiş oldum :eyv

CAN33

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bagajda tam olarak yerini tarif edebilir misiniz?

mulker

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selam arkadaşlar, bu buzzer nerede resimli veya tarifle anlatacak arkadaşım varmı? park sensörü sesi çok az geliyor nasıl yükseltebiliriz ?

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sonradan takılan bir park sensörümü sizinki orjinalin üzerinde on of düğmesi olması çok mantıklı değil gibi var sa bunu da yeni öğrenmiş oluruz

youizahoe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yahu kardeşim ultrasonik sensörlerin çalışma prensibi yunus ve yarasalardan ilham alınarak, ses dalgaları üzerine kuruludur doğru fakat insan kulağı 20-20000 Hz arasını duyabilir, ultrasonik sensörler 40000 Hz civarında çalışır nasıl duyulsun, bu adam katil balina mı?
Sorun diğer arkadaşın dediği gibi büyük ihtimalle hoparlörde, değiştirirseniz ne ses kalır ne arıza.

slayerbugs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selam arkadaşlar, bu buzzer nerede resimli veya tarifle anlatacak arkadaşım varmı? park sensörü sesi çok az geliyor nasıl yükseltebiliriz ?
Geri vites lambasinin ampul degistirme kapagini sokun bakin geri vites lambasindan paralel elektrik cekilen bir kutu goreceksiniz iste o park sensorunuzun kutusu. Uzerindeki kablolardan buzzer kablosunu bulun ve takip edin buzzer a ulastirir sizi. Arabayi sifir satarken donanimlarda park sensoru olsa dahi bir cok arabanin park sensoru sonradan takiliyor ve sonradan takilan butun park sensorlerinin beyni geri vites lambasinin yanindadir cunku elektrigi geri vites lambasindan alir. Aracinizdaki park sensoru arabanizin marka modeline gore ozel uretilmis bir park sensoru ise yol bilgisayarindaki menude ses ayarlama secenegi olmasi lazim.

Yakıt dediğin yakılır