Park sensörü sesi Yardım..

Aykut Yakup Gültekin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar malum Kangoo 2011 Multix 1.5 105 BG Hız sabitleyicili Chromline aracım var. Aracımın park sensörü bir süredir düzgün çalışmıyordu bugün servise gittim garanti kapsamında sensörü değiştirdiler fakat aracı akşam servisten teslim aldığımda şok oldum sensörün sesi neredeyse hiç duyulmuyor. Servis araç için gelen orjinal sensörün bu olduğunu ve yapabilecekleri başka birşey olmadığını söyledi. Sadece eğer istersem sensörün ses veren beyin kısmının kablosunun uzun olduğunu arka sağ kapının üzerine kadar araç içine döşeme altından çekip oraya yapıştırabileceklerini söylediler. Bende kabul etmedim. Şimdi sorum şu: bozuk olan sensörüm çalıştığı zamanlarda gayet yüksek bir ses veriyordu. Orjinal gelen bu yeni sensör ise nerdeyse hiç duyulmuyor. Bu sıkıntının çözümü hakkında fikri olan var mı? Ya da böyle düşük sesli park sensörü olan var mı? Lütfen yardım...

Pathfinder1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç bilgisayarından sesi ayarlama imkanı olabilir. Kullanım kılavuzunu okumakta fayda var.

Aykut Yakup Gültekin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bilgisayarda öyle bir ses ayarı bulamadım maalesef. Şu anda park sensörünün sesini duymak neredeyse imkansız ve servisin söylediği orjinal sensör bu yapacak birşey yok... Ben bu işe bir anlam veremiyorum... Mantıklı bir çözüm önerisi ya da fikri olan yok mu acaba forumda...

Aykut Yakup Gültekin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yok mu arkadaşlar fikri olan?