Partikül filtre arızası ve temizlenmesi

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
tam bilmiyorum ama öyledir
Fazla konulan yağ yada yanlış yağ kullanımı da dpf i çabuk kirletir. Yağ değişimi yapılıp başka marka yakıt ile mümkünse uzun yolda dpf temizliği yaptırmak motora iyi gelecektir

alkanaltas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yazılar tekrar cıktı servise bıraktım bugün sabah bakalım hayırlısı ?
shllden alıyorum vpower

alkanaltas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
shellden almıyacağım artık opet düşünüyorum..

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arabayı aldığımdan beri shell kullanıyorum 3.5 yıldır yakıt ile alakalı bir sorun yaşamadım fakat benim yakıtı satin aldigim istasyonu shell kendi işletiyor. Çok nadiren başka shell istasyonundan yakıt alırım. Alternatif olarak bp ultimate serisini deneyebilirsiniz.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Opeti tavsiye etmem.Eski aracımda dizeldi.1 sene kullandım.Hiç tikanmayan egr devresi neredeyse tamamen doldu.Shell kullanirken hiç bu durum olmamıştı.Ben İhsaniye'deki shell'i kullanıyorum yıllardır.Yakıt kaynaklı hiçbir sıkıntı yaşamadım.

alkanaltas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bugün ernazda yağ değişti filtre bide partikül temizlik 932 tl idi pazarlıkla 550 tl yaptırdım.. yağ yanış yağdan partikül süz yada düşük devir kısa mesafeden oluyormuş.. çok olunca arac kendini temizleyememiş.. artık arabir gaza basıcaz artık. 20 dk 3000-3500 dv 3-4 vites

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bugün ernazda yağ değişti filtre bide partikül temizlik 932 tl idi pazarlıkla 550 tl yaptırdım.. yağ yanış yağdan partikül süz yada düşük devir kısa mesafeden oluyormuş.. çok olunca arac kendini temizleyememiş.. artık arabir gaza basıcaz artık. 20 dk 3000-3500 dv 3-4 vites

Geçmiş olsun. Dpf olan araçlarda bu uygunlukta yağ kullanılmalı. Ayrıca yag değişimini yapıp bu araca dpf uygunluğu olmayan yağ değişimi yapan servisten de uzak durmanızı tavsiye ederim. Bu parça ucuz bir parça değil zira ileride canınızı ve cebinizi oldukça yakar. Bununla geçmiş olsun.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Aracı biraz daha devirli kullandıktan sonra olağan dışı bir sorun ile karşılaşacağınızı düşünmüyorum . Öncesinde dpf siz yağ kullanılmış olabilir

KURT

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracı biraz daha devirli kullandıktan sonra olağan dışı bir sorun ile karşılaşacağınızı düşünmüyorum . Öncesinde dpf siz yağ kullanılmış olabilir
Yakıt olarak BP yi tavsiye ederim. 2010 Megane 2 yi 229.000 km ,2016 Fluence yi 120.000 km kullandım. Talismanım 20.000 km ye yaklaştı. Hep BP den Dizel yakıt aldım. Hiçbir problemle karşılaşmadım.

emirhancakir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gecmis olsun. 3500 devire çıkmanıza gerek yok her zaman aşırı tıkamadıysa. Istanbul, Adapazarı gidin gelin 200 km sabit 2000-2500 devir 4. Vites bomboş olur partikül filtreniz:) Dejenerasyon uzun süre sabit hız ve devirde gidildiginde devreye giriyor eğer çok tikanmamissa. 24 miligram gibi yüksek değerlere sahip ise 3000-3500 devir 3. Vites sabit uzun uzun gidin en az 100 km bomboş olur filtreniz.

Anladığım kadarı ile de aracınız yetkili servis bakımlı ve bu yuzden yanlış yağ koyulma ihtimali ortadan kalkmış oluyor.

Keyifli sürüsler dilerim.