Patladık , Conta Yaktık

CenKeRS

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Üzüldüm Kardeşim Ya Geçmiş Olsun..

GoKaLp

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gökalp abi motoru yıkattırsak mı ? Zaten açılacak motor ...
motorun dısından bahsediyorsun sanırım bence yıkat ben 3 kere üst üste yıkattım hava vurdur elektrik aksamını koru birsey olmaz gerçi motor simdi dağılcak zaten yine yağ kir olur üstünde istersen conta degistir sonra belirli bir süre sonra subap ayarı filan yaptırman gerekecek hersey bitsin öle temizle benim motor yine leş gibi oldu geçen hafta yaptırdım subap ayarını kapağı sıktırdım tekrardan simdi temizliycem vakit bulunca

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
motorun dısından bahsediyorsun sanırım bence yıkat ben 3 kere üst üste yıkattım hava vurdur elektrik aksamını koru birsey olmaz gerçi motor simdi dağılcak zaten yine yağ kir olur üstünde istersen conta degistir sonra belirli bir süre sonra subap ayarı filan yaptırman gerekecek hersey bitsin öle temizle benim motor yine leş gibi oldu geçen hafta yaptırdım subap ayarını kapağı sıktırdım tekrardan simdi temizliycem vakit bulunca
Orda kirlenir demi , o zaman dursun biraz daha .

GoKaLp

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynen öle kardesim sen arabanın işini bitir sonra temizlersin benim yıkatma sebebim yağ kaçağının yerini tespit etmek içindi benim kapak contası orta bölümde çatlamıştı ordan yağ kaçırdı

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynen öle kardesim sen arabanın işini bitir sonra temizlersin benim yıkatma sebebim yağ kaçağının yerini tespit etmek içindi benim kapak contası orta bölümde çatlamıştı ordan yağ kaçırdı
Bu K7M motorla işimiz sakat bizim .

cehennemli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kadir'im dün yazdım ama, burdan da yazayım; görmeyenler görsünler;

Benzinli motor hararet yaptığında kendisini çalışarak soğutur. Dizel motor ise hararet yaptığında kendisini stop edildiğinde soğutur. Yani, benzinli motor hararet yaparsa sakın kontak kapatmayın, sonunuz Kadir gibi olmasın...

Kadir sende çok oyalanma bir an evvel yaptırın... ne kadar geç o kadar kötü...

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araba sanayide ... Usta kapağın çok iyi olduğunu söyledi , kapak taşlama olmayacak yani yağı sıfırdan koyulacak ve hiç bir şey olmamış gibi binilecek. .

Kapak temzilendi .

Basit Bir Rodaj dönemine giriyoruz.

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracımız yapıldı :)
Sadece conta değişti , piston , kapak taşlama yapılmadı .
Kapak temzilendi .

Araba şuan çok sağlıklı ... Maşallah

Erinmeden geçmiş olsun diyen ve sorunumla ilgilenen değerli abilerime ve arkadaşlarıma çok teşekkür ederim . :)