Patlama sesi

turkcom

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
gaz ayarını yeni yaptırdım hatta benzinden gaza geçişi 20 derece olarak ayarladılar motor 20 dereceye ulaşınca geçiyor gaza yalnız ilk aldıgım gün ayara götürdüğümde basıncın daha önceki ayarda iptal olduğunu söylediler önemli mi dedim bir şey olmaz formalite icabı demişlerdi yarın sanayiye gidip yağ kaçağına ve buji sistemine baktıracm bir de tekrardan gaz ayarı yaptıracm inşallah düzelir

KangooZH

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Viteste değilde ilk benzinde çalışınca gaz verince patırtılı devirlenme bendede mevcut,fakat araç gaza geçince sorun kalmıyo.Kendimin yapacağı herşeyi yaptım.Buji,bobinler,filtre,kaçak vs..vs.En sonunda düzelmeyince bir yere gittim cihaza bağladılar hiçbir arıza kayıt vermedi ve en sonunda iş enjektörleri temizlemeye geldi.Bende temizletme taraftarı değilim sıfır 4 adet alıcam yaz sonuna doğru.Bazı kişilerde carbon clean önerdi,onu araştırdığımda belli bir km üstü araçlara tavsiye etmiyorlar ve özelliklede lpg araçlara tavsiye etmediler.(internetten okuduğum bunlar)

turkcom

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Viteste değilde ilk benzinde çalışınca gaz verince patırtılı devirlenme bendede mevcut,fakat araç gaza geçince sorun kalmıyo.Kendimin yapacağı herşeyi yaptım.Buji,bobinler,filtre,kaçak vs..vs.En sonunda düzelmeyince bir yere gittim cihaza bağladılar hiçbir arıza kayıt vermedi ve en sonunda iş enjektörleri temizlemeye geldi.Bende temizletme taraftarı değilim sıfır 4 adet alıcam yaz sonuna doğru.Bazı kişilerde carbon clean önerdi,onu araştırdığımda belli bir km üstü araçlara tavsiye etmiyorlar ve özelliklede lpg araçlara tavsiye etmediler.(internetten okuduğum bunlar)

dediklerinizin birebir aynısı oluyor bende ama ben buji kabloları ve bujilerden olduğu düşüncesindeyim o sorun halloldu sayıyorum ustaya sordum kesinlikle bujiler ve buji kabloları dedi değiştirince o titremelerde gider dedi simdi daha büyük bi sorunum var onu halledeyim bujilere tekrar baktıracağım