Pazar Günü başıma gelen olay!

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Merhaba arkadaşlar pazar günü ilave yakıt almak istedim ve BP girdim 20 TL doldurdum ( motor kapalı ve kart takılı değil ) fakat ibre hiç oynamadı ve kalan yakıt miktarı 150 idi 250 olması gerekirken olmadı.fiş ile geri gittim biz doldurmusuz dedıler şamandıra takılı kalmıstır ondan yapar cliolarda kronik arıza dedıler sınır oldum cıktım.

1-Gerçekten Kronik sorun mu ?
2 Nasıl düzelir ? depo mu sökülecek ?
3 biraz daha fazla yakıt alsam normale döner mi ?

cevaplarınızı bekliyorum teşekkür ederim.

serkantuncay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kronik arıza kardeşim. Fazla yakıt alınca düzeliyor. Aynısı banada olmuştu

35 İSM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 20 tl kabuletmiyor en az 50 tl.

metehanaslan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cliolarda o durum mevcut 20 TL yakıtta ibre oynamıyor aynı durum bende de mevcut. Minimum 30 TL ve üzeri alım yapınca ibrede değişiklik gözleniyor

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hyundaide 6 litre altını saymıyordu bu da öyle heralde 6 lt 30 tl civarı yani.

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim ilk alımı çarşamba gunu yapıcam umarım dedıklerınız gıbı olur 2 yıl da ılk defa 20 lira aldım oda sorun oldu umarım duzelır.teşekkürler

Extreme__

Kayıtlı Üye
06-Ankara
6 ay kadar önce yakıt ışığı yandı ve mazot almak için opete girdim. pompaya durdum el freni çektim derken arkada çocuk ağlamaya başladı ve onla ilgileniyorum derken stop etmeyi unuttum. elemana 100 tl doldur dedim. araç çalışır vaziyette 100 tl doldurdu ve pompacı da uyarmadı aracı stop et diye. ben tam aracın çalıştıını farkettim ki dolum bitti ve pompayı çekti. arkadaş niye uyarmıyorsun dedim bişey olmaz abi dedi :). neyse stop edip ödemeye gittim geldim ki oda ne ? araçta yyarım depo yakıt var ama kartı takınca mazot ışığı yandı ve ötmeye başladı. bi kaç defa kartı tak çıkar yaptım ama nafile. neyse dedim gece geç vakitti sabah bakarım diye bıraktım, sabah baktım yine ötüor ve uyarı ışığı yakıyordu.

geri gittim benzinliğe motor stop halde 2 dk beklettim ve aracı da kilitleyip açtım. akabinde depoyu fulledim ve böylelikle gösterge düzeldi.

yakıt alırken stop edin ve kartı mutlaka yuvadan çıkartın :goz:evet

seymor35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam mazot 3 lira iken ibre oynuyordu ama şimdi onun bile umrunda değil.

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
gerçekten doğru soyluyorsun :)

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
yaşamış olduğunuz olayı anlattığınız ıcın teşekkürler ilk doldurmada anlayacağım :)