Pc tamiri yardım edebilecekler içeri lütfen :)

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sevgili rfc ahalisi toshiba a300-247 model laptobumun kapak menteşelerinden bir tanesi kırıldı ve kapak anlayacağınız yarım duruyor. amasyada fazla alternatif olmadıgından bir tane tamirciye götürdüm 200 tl istedi bende yaptırmadım zaten pc yi satsam 300 500 ancak eder :D ankarada bi yerle görüştüm 90 tl istedi hangisi orjinal hangisi değil acaba anlayacağınız kafam ütülü şu anda. yardımlarınızı bekliyorum.

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
aklıma batarya almam gerektiği geldi a-300 ü görünce, dolaylı hatırlatma için teşekkürler, bu arada sorun çözülmüştür umarımqw

BOGA

Güray BOĞA-İZMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Elin bu işlere yatkınsa eğer bu parçayı dışarıdan bir yerden alıp montajını kendin yapabilirsin. Öyle zor olan bir şeyi yok. :)

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yaptırmadım pc yi öyle duruyor kırık menteşe ile :D parçayı alacam da güvenemiyorum yapıp yapamama konusunda kendime.

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aklıma batarya almam gerektiği geldi a-300 ü görünce, dolaylı hatırlatma için teşekkürler, bu arada sorun çözülmüştür umarımqw
nasıl bir hatırlatma olmuş artık abla bilmiyorum ama ii olmus o zaman :qw

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben bilgisayarcıyım. sonunu düşünen gahraman olamaz.
bozulmaz korkma. ekran kablaları hassastır. sakın çekme, düşürme...bişey olmaz, kendin kolayca yaparsın.

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
menteşe kırılmamıştır bence.menteşeler genelde demirdendir kolay kolay kırılcak bi parça değillerdir alt kasa saplamalardan gitmiştir :) taktuk ses yapıyorsa açıp kapatırken bide dengede durmuyorsa alt kasa değişir oda seni yorabilir :( bu 2 sıvıyı karıştırıpta yapılan kuruduğunda taş gibi olan yapıştırıcılar var onlardan kullanman lazım menteşe saplaması gittiyse japon yemez :) açmasına açarsında toplarken toplayabilir misin bilmiyorum :D

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
menteşe kırılmamıştır bence.menteşeler genelde demirdendir kolay kolay kırılcak bi parça değillerdir alt kasa saplamalardan gitmiştir :) taktuk ses yapıyorsa açıp kapatırken bide dengede durmuyorsa alt kasa değişir oda seni yorabilir :( bu 2 sıvıyı karıştırıpta yapılan kuruduğunda taş gibi olan yapıştırıcılar var onlardan kullanman lazım menteşe saplaması gittiyse japon yemez :) açmasına açarsında toplarken toplayabilir misin bilmiyorum :D

aynen öyle.. eğer öyleyse bencede öyle yap.
önce yapıştırıcısını sür, sonra da soğuk spreyini sık taş gibi olur.
fazla sürme , taşırma ama yapıştırıcıyı görsellik açısından

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
istanbulda dayımın çocukları var pc tamiri işi yapan onlara yaptırayım ben en iyisi korktum şimdi :D