Pedal arkasından gelen soğuk hava

desiredesire

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar,
Geçen ay trabzona giderken sabah 4.30 da yola çıktım hava biraz serindi. Hem cam tarafından hemde pedalların arkasından soğukluk geldi ama esinti gibi değil güneş açana kadar ayaklarımda omzumda dondu. 2 hafta önce servise götürdüm ve renault bursa dan parça geleceklerini söylediler. dünde parça geldi takmışlar ve bugün teslim aldım. ama yenibosnadan halkalıya gelene kadar sol ayağım üşüdü. bugün hava fena yağmurlu ve serindi derece 11 i gösteriyordu ama bu kadar da soğuk olmamalı. arabayı teslim almaya giderken 2013 opel corsa ile gittim ki araba şirket aracı olduğu için çok yıpranmıştı onda bu sorun yok. rüzgar yok sadece serinlik soğukluk var. Debriyajın arkasından geliyor ama sağ ayağım üşümedi. sizde de bu tür bir sıkıntı varmı? Kış geliyor o zaman kimbilir ne olur :)

wawseng

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu sorunu kapri giyene dek bende farketmemiştim,daha önceden konuşmuştuk,sizde de olduguna göre sanırım bu da clionun kronik sorunlarından biri olsa gerek

desiredesire

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
valla ayağımda kısa çoraplar vardı daha bir hissettim yani, ayağımda spor ayakkabı vardı tabanım üşüdü ama sağ ayak rahat :)

renac

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim hiç başıma gelmedi ama ilginç bir konu. Yorumları merak ediyorum

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hatırladığım kadarı ile açmış olduğunuz konunun aynısı Clio 4 klübünde mevcut, Lütfen biraz daha duyarlı ve araştırmacı olalım

Keyifli forumlar..

forjust1day

Tuna İŞGÖREN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gecen sene kasimdan beri clio4 kullaniyorum .. Karda kista geZdm gic bu tur bi sorunla karsilasmadim

desiredesire

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
valla arabamda bu zamana kadar forumda belirtilen hiçbir sorun çıkmadı seviniyodum bende :) Şimdide bende böyle bir sorun var kimsede yok :)

omerf

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar şöyle birşey var orada zaten havalandırma borusu var tam debriyaj pedalının üstünde. Eğerki iç sirkülasyon açık değilse ordan hava gelmesi normal. Her arabada gelir.

İç sirkülasyon dügmesine basarsanız ordan gelen hava kesilir.

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar şöyle birşey var orada zaten havalandırma borusu var tam debriyaj pedalının üstünde. Eğerki iç sirkülasyon açık değilse ordan hava gelmesi normal. Her arabada gelir.

İç sirkülasyon dügmesine basarsanız ordan gelen hava kesilir.

arkadaş haklı biz de balıkesir e giderken sabah 6 da yola çıkmıştık ve ayağımda rahat olsun diye terlik vardı aşağıdan bayağı bir serinlik geliyordu sirkülasyonu kapamak aklıma gelmedi fakat kaloriferi (dahili havalandırmayı) sıcağa getirdiğimde ayağım ısındı o düğme dışarıdan gelen havayı engellediği için orası hava almaz ve ayağınızda üşümez :)

BURAK.34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ancak bilidiğim kadarıyla , iç havalandırmayı aktif duruma getiren düğme fan açık olmadığı durumlarda çalışmıyor.