Periyodik bakım fiyatları

Sing_a_song

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Yıllık bakımları sanayide yaptırıyorum ama ağır bakımı ne zaman yaptırmalıyım ve serviste yaklaşık ne kadar tutar?

Aracın 2. sahibiyim. 2013 clio 4 icon, 63.000 km.

Teşekkürler.

ZeNDeR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam yetkili servisten fiyat almadan değiştirmeyin. Ben bu yaz ağır bakımını yaptırdım. Triger ve aksesuar seti için 845 lira rutin bakım için polen hariç 500 liraya yaptırdım yetkili serviste yuzde 20 indirim vardı. Dışardaki servislerede sormuştum triger setinin yan sanayisi olmadığını söylediler o yüzden fiyat farkı olmaz dediler. Hatta bitanesi 1000 lira dedi. Yetkili servis 850 lira dedim. Biz devirdaimide değiştiriyoruz dediler. Güvenip yaptırmadım açıkcası. Benim gibi küçük bir ildeyseniz triger değişimini düzgün yapacaklarının bir garantisi yok. Sente ayarını düzgün yapamazlarsa motoru elinize alırsınız birde muhattap bulamazsınız.

renocuank

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar orjinal servis 500tl ye yapıyor sıradan sanayide 200tl çıktım ben normal servis bakımına.

ZeNDeR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar orjinal servis 500tl ye yapıyor sıradan sanayide 200tl çıktım ben normal servis bakımına.

Hocam nasıl çıktınız 200 liraya? İnternette Elf 5-30 yağın fiyatı 177tl filtreleri işçiliği dahil etmedim bile. O fiyatları söyleseler bile güvenip yaptırmam.

sharkemre

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam nasıl çıktınız 200 liraya? İnternette Elf 5-30 yağın fiyatı 177tl filtreleri işçiliği dahil etmedim bile. O fiyatları söyleseler bile güvenip yaptırmam.

ya kardeş elf dediğin yağ en dandik yağ kozyatağı carreofut bahçesinde faturalı garantili castrol yağ 5/30 , bosch filtreler ile 249tl ye yapıyor 2014 megane 3 bakımımı yaptırdım sen neden bahsediyorsun ? servis enayi avında 500 tl edecek birşey yok ayrıca elf in kalitesi asla castrol ile yarışamaz git istesiğin ustaya sor

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende geçen cumartesi bakımını yaptırmak için yetkili servise gittim 1.5 dci için 1000 to dediler. Sanayide tanıdık vardı 300 tl ye yaptırdım bakımı. Yağ fiyatları arttığı için fiyat normal geldi

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ya kardeş elf dediğin yağ en dandik yağ kozyatağı carreofut bahçesinde faturalı garantili castrol yağ 5/30 , bosch filtreler ile 249tl ye yapıyor 2014 megane 3 bakımımı yaptırdım sen neden bahsediyorsun ? servis enayi avında 500 tl edecek birşey yok ayrıca elf in kalitesi asla castrol ile yarışamaz git istesiğin ustaya sor

Motor aşınma değer kat sayısı açısından elf ve castrol en kötü yağdır. Youtube da veriler vardı.

sharkemre

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Motor aşınma değer kat sayısı açısından elf ve castrol en kötü yağdır. Youtube da veriler vardı.

sallama kardeş castrol yağların kralıdır.

Alia

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar
2014 model Fluence 1.5 dci edc 68000 km'deki aracımı yıllık bakımı için yetkili servise götürmeyi düşünüyorum.Benden önceki sahibi geçen yılbaşında 60000 km'de yetkili serviste bakımını yaptırmış.Bu yaşta ve km'deki aracım için ne kadar bakım ücreti öderim acaba ? Var mı yakın zamanda bakım yaptıran ?
Şimdiden herkese teşekkürler...

Evet arkadaşlar dün Renault Hedef te aracımın bakımını yaptırdım.Aracın 4. senesi dolduğu için aksesuar kayışlarının da değişmesi gerek denildi.2300 tl gibi bir rakam çıkardılar.Fakat ben kayışların değişmesini istemedim.1000 tl ödeyerek bakımı işini halletmiş oldum.Cevap yazan herkese teşekkür ederim.

sharkemre

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1000 lira inanılmaz çok kafayı yemiş bu servisler sanki mercedes e biniyoruz