Periyodik bakım ve Ağır Bakım Hakkında

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Merhaba Arkadaşlar

Aracım 2014 1,5 Joy 88 binde ve ağır bakımı kaçırdık malum maaş durumları fakat pazartesi ağır bakıma girecek ve ayrıca periyodik bakıma girecek usta dan aldığım fiyatları yazacağım sizde görüş ve önerilerinizi verirseniz ayrıca kontrol edilmesi gereken en önemli yerleri de söylerseniz başında iken yaptırıcam.

Periyodik Bakım

Hava+Polen+Yakıt+Yağ filitresi + Yağ Elf 5/30 5 Litre + işçilik == 300 Lira

Ayrıca

Triger Seti + V Kayışı + Aksesuar Kayışı = 400 Lira + 100 Lira İşçilik

4 Teker Açılacak Arka Tekerler Kampanalar Temizlecek Ön Tekerlekler Disk Balata Kontrol vs

Soğutma Suyu Kontrol

Şimdiden Düşünceleriniz İçin Teşekkür Ederim

zekiak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Termostat ve devirdaim .. bence değiştir.

alt41

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben özel servise 1450 TL ödedim (Hava+Polen+Yakıt+Yağ filitresi + Yağ Elf 5/30 5 Litre + Antifriz +Triger Seti + V Kayışı + Aksesuar Kayışı + Devirdaim + işçilik. Orijinal parçalar) Sende devirdaim görünmüyor. İlerde sıkıntı çıkartırsa değişmesi için tekrar triger işçiliği ödersin. Ayrıca tekrar değiştirecek olsam trigeri yetkili serviste değiştiririm. Uğultu gibi bir ses geliyor araçtan. İki kere baktırmasına rağmen çözemedi usta

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
çok teşekkür ederim yazdım şimdi söylediklerinizi pazartesi sabah hepsini söyleyeceğim ustaya.

wawseng

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben özel servise 1450 TL ödedim (Hava+Polen+Yakıt+Yağ filitresi + Yağ Elf 5/30 5 Litre + Antifriz +Triger Seti + V Kayışı + Aksesuar Kayışı + Devirdaim + işçilik. Orijinal parçalar) Sende devirdaim görünmüyor. İlerde sıkıntı çıkartırsa değişmesi için tekrar triger işçiliği ödersin. Ayrıca tekrar değiştirecek olsam trigeri yetkili serviste değiştiririm. Uğultu gibi bir ses geliyor araçtan. İki kere baktırmasına rağmen çözemedi usta
o uğultu triger kayığışından geliyo,vites boşta gaza basıp çekince olan sesten bahsediyorsun değilmi,1aya kalmaz ses kesilecektir kağış yeni oldugu için öyle

alt41

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
o uğultu triger kayığışından geliyo,vites boşta gaza basıp çekince olan sesten bahsediyorsun değilmi,1aya kalmaz ses kesilecektir kağış yeni oldugu için öyle

Evet hem boşta gaza basınca geliyor hemde giderken vites değiştirmek için debriyaja bastığımda geliyor. Ben bunu daha öncede sormuştum. Sanırım siz cevaplamıştınız aynı şekilde. Ama 2 ay 2000 km geçmesine rağmen düzelmedi. Ustaya gösterdim. Trigeri gevşetti biraz yine geçmedi. Belki büyük bir sorun değil ama ben takılıyorum :) Hala çözüm arıyorum. Videodan duyabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=_0o9D3sIku4

wawseng

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet hem boşta gaza basınca geliyor hemde giderken vites değiştirmek için debriyaja bastığımda geliyor. Ben bunu daha öncede sormuştum. Sanırım siz cevaplamıştınız aynı şekilde. Ama 2 ay 2000 km geçmesine rağmen düzelmedi. Ustaya gösterdim. Trigeri gevşetti biraz yine geçmedi. Belki büyük bir sorun değil ama ben takılıyorum :) Hala çözüm arıyorum. Videodan duyabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=_0o9D3sIku4
:) doğrudur,öyleyse başka ustalardan bilgi almakta fayda var

Storming0

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2014 joy dizel 4. yıl bakımı geçen ay serviste yaptırdım. Yağ, tüm filtreler, kayışlar, soğutma suyu, hidrolik sıvısı ve ön balatalar 2700 lira yaptırdım. Araç servis bakımlı olduğu için bozmak istemedim. Çok pahalı biliyorum ama yaptırdık gitti.

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
bende servisten ne tutat diye fiyat aldım 2250 çıkarttı çok geldi yaptıramadım ama debriyaj baskı balata değişmedi diğer her şey yapıldı

cihan38

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar ben de triger seti + tüm filtreleri +aküyü+antifriz+ arka cam sileceğini +ön sol tekerden kasisleden geçerken ses geliyordu oradaki lastik değişti aracım 140 binde dizel joy toplam 1500 tl tuttu .Yetkili servis 2300 tl fiyat çekti (akü dahil değil)