Pert Araç Davasi

*Burak Yılmazer

Burak Yılmazer,
Başkan
34-İstanbul
Arkadaşlar merhaba..
27.08.2013 satın almış olduğum 34 Aj 5728 plakalı 2013 model Clio 4 ST marka aracimin geçen hafta pert olduğunu öğrenmiş bulunmaktayım durumu kısaca anlatıyorum..

01.06.2013 tarihinde 34 YK .... plakası ile trafiğe çıkan aracim saniyorum ki Bika da şirket aracı olarak kullanilmis Murat Torun Diye bir şahıs tarafından 11.02.2014 tarihinde Bika Otomotivden 34 HZ 5390 Plaka olarak satın alınmış. hala 01.05.2014 tarihinde ise Murat TORUN kaza yapmış toplam hasar 23.386TL araç aynı gün Renault bika B.Çekmece şubesine çekici üzerinde getirilmiş ve gene aynı gün araç sigorta tarafından pert é çıkartılmış.. Bu arada Aracın devir tarihi yani Murat TORUN'dan çıkış tarihi kazadan 21 gün sornra 22,05,2014..

Kayıtlara göre araç 34 HZ 5390 plakası ile 20,06,2014 tarihinde Araçı Pertten N..... K...... isimli bizim araba için görüştüğümüz şahıs satın almış... Muhtemelen aracı daha önce satın aldı aracı topladı cünki araç 24,06,2014 tarihin de henüz 33,145 Km de iken Muayneye girmiş :D :D üstelik hafif kusur ile geçmiş araç :D

Neyse daha sonra biz araça 24,08,2014 de talip olduk beğendik görüşmek istedik hatta neyse ertesi gün için randevulaştık 25,08,2014 tarihinde bu N....K.... diye adlandırdığımız şahıs abisi N...i K...' in oğlu C....K...'ye aracı devretmiş bu sıra da aracın plakası da 34 AJ 5728 olmuş :D belki daha önce oldu ama sigorta kestirmedikleri için yasal olarak bu tarih göz önüne alınmış.. Velasıl Kelam Ağustos ayının 25. Biz arabayı gördük beğendik plakadan sorgu yaptık temiz Tabi Temiz olur adan bir kaç gün önce plaka değiştirmiş :D Kaportacıma gittik kaportacı sordu neyi var bana sölediklerinin aynısını ona da söyledi Sol kapıda hasar var boyandı Kaportacı baktı aynen ön kaputta bölgesel boya var Kaprtacı baktı Oke.. Baka başka birşey yok.. Kaportacı biraz daha baktı araça aynen arkadaş dürüst burak ne dediyse çıktı al aracı temiz araç dedi.. :D Biz de verdik 100 Tl kapora gönderdik.. Ertesi gün yada Pazar dı sanırım P.tesi günü yani 27,08,2014 tarihinde Noter de buluştuk paramızı verdik aracımızı aldık...

yaklaşık 7 ay sonra araca bir arkadaş talip oldu herşeyde anlaştık ustasına gittik bizim bildiğimiz yerleri söyledik falan derken herif ee abi peki plakadan neden çıkmıyor bu kaza dedi valla kardeşim bana eski sahibi kaza karşı tarafa yüklenmişosebepten bizde birşey gözükmüyor demişti dedim.. abi kıllandım ben Şasi ni verirmisin dedi biz de doğrucu davutuz verdik hemen Herifçi oğu bir girdiki Şasi yi araç pert :D İnanmadık neyse ayrıldık ordan bu esna da ne hrsızlıgımız kaldı ne dolandırıcılıgımız kaldı tabi de geçiyorum geldik Renault İnanlar Eyüp Şb sine exper e yarım saat sonra ŞOK aynen araç pert ederi en fazla 28 29 biz de tabi bir sinir buhramı :D :D derken elemanlar ile iletişime geçtik :D

M....S.... an diye bir arkadaş N....K.... yiğeni sürekli yanında idi araç satış aşamasında buldum onu önce normal yaklaştım kardeş arabaya talip var yalancı cıkmayalım bu araç da sol kapıda hasar vardı demi dedim aynen öle kanka dedi :D :D ee ben plakayı sorguluyorum neden cıkmadı bu kaza dedim karşı tarafa yüklediler kusuru dedi :D:D:D

neyse velasıl kelam :D :D artık dayanamadım dedim kardeş bu araba pert miş bir 3 4 dk ölüm sessizliği en son patladı biz sana söledik piyasadan ucuza verdik vs vs vs :D :D :D dedim alayının belgesi var elimde rahat ol sen kasma bu sefer döndü kaç para verdiler arabana dedim 29 yok artık ohaaa dedi ben hemen 30 bine alırım demez miiiii :D :D :D ben arabamı satmıyorum kardeşim arabayı iade edicem 35 bini geri alıcam dedim
Tam da bu noktada artık Hukuk adamları girdi devreye Dayım var benim Savcı R.......Y...... onun ile görüşüyorum bu konuları birşey çıkmaz bu işten falan dedi dedi bana :Dbende oke bunları da kayıt ettim artık senin ile işim bitti demek siz savcısı bilmem nesi hep birlikte çetesiniz bundan sonrası mahkemede konuşulacak kardeşim anlaşma falan yok mahkemede paramı alırım dışarı çıktığımız da da yakarım gözlerinin önünde dedim ve kapattım teli meli herşeyi :D :D
Durum bu şimdi gelelim bazı belgelere :D bunlar yayınlaya bildiklerim daha neler var neler :D

9dd0a5b4ce4a4ddcece3777230b76a94.jpg

801f52fcdc00f4f49f2568f58d11d8cf.jpg

Degisenleri merak ediyormusunuz... :))
f1003bf5dd2720868c15dd662d6e4610.jpg
5f4a13e502a47322bbc5913685a32887.jpg
201c97d87aa3d6b331ad769e7b822067.jpg

Nası çok hoş demi :))
Satışı yapan eleman ile görüştük bana 30 bine geri alırım diyor :)) bizde mahkemeye başvurduk yarın hayırlısı ile davamiz açılıyor. ..

Samsung Edge ile gonderildi

Son düzenleme:

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Başkan geçmiş olsun canım sıkıldı bak şimdi. İnşAllah mağdur olmazsın. Yardımımız olacaksa bi alo demen yeterli.

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Burak kanka geçmiş olsun bu scorpinin kim olduğunu sende biliyosun murat sudaduran diye terbiyesiz bir esnafın teki bende renault grubumuzda ilan paylaşınca tanıdım o şahsı ve biraz incelediğimde sattığı araçların tamamı agır hasarlı pert oldugunu ögrendim.
Bu araçları nasıl ucuza satıyosun dediğimde ise orasıda bende kalsın dediğinde zaten anlamıştım ne olduğunu

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Burak kanka toplanıp gidelim yanına zaten mekanı bahçelievler soğanlıda

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi nasıl aldandın yaa çok geçmiş olsun bu kavşaklarla dolu piyasa yeminle yazık yaa madem öyle birşey var temiz gibi niye satıyorsun hiç mi insaf yok bunlarda abi dava açmakla iyi etmişsin sıkaşacaklar ve fazla para ödeyecekler. İşallah sana önerimdir abi sakın kendini bozma ortamı kızıştırma haklılığını savun ve sakin takıl işallah sen kazanacaksın gerekli dosyaları vs hazırla güzelce sun mahkemede bak sonra ne oluyor işallah başın daha çok ağrımadan halledersin. bunun öbür dünyasıda var.

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Burakcım allah tez zamanda bu durumdan seni kurtarsın sonra zaten beraber bu konuda arkadaşı ziyaret edelim :eyv

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Burak ben bu aşağılık insanla konuşup ellerindeki aracı nasıl ucuza sattığını sormuştum agzından ufakta olsa laf almıştım. Bunu ben dengine getirip konuşturucam o zaman senin mahkemede işin baya baya kolaylaşır merak etme çözülür bu iş.

*Burak Yılmazer

Burak Yılmazer,
Başkan
34-İstanbul
Başkan geçmiş olsun canım sıkıldı bak şimdi. İnşAllah mağdur olmazsın. Yardımımız olacaksa bi alo demen yeterli.
Eywallah reis tüm belgeleri toparladı bakalim
Burak kanka geçmiş olsun bu scorpinin kim olduğunu sende biliyosun murat sudaduran diye terbiyesiz bir esnafın teki bende renault grubumuzda ilan paylaşınca tanıdım o şahsı ve biraz incelediğimde sattığı araçların tamamı agır hasarlı pert oldugunu ögrendim.
Bu araçları nasıl ucuza satıyosun dediğimde ise orasıda bende kalsın dediğinde zaten anlamıştım ne olduğunu
Eywallah emre wkan basma falan bize yakışmaz kanka gerek yok
Abi nasıl aldandın yaa çok geçmiş olsun bu kavşaklarla dolu piyasa yeminle yazık yaa madem öyle birşey var temiz gibi niye satıyorsun hiç mi insaf yok bunlarda abi dava açmakla iyi etmişsin sıkaşacaklar ve fazla para ödeyecekler. İşallah sana önerimdir abi sakın kendini bozma ortamı kızıştırma haklılığını savun ve sakin takıl işallah sen kazanacaksın gerekli dosyaları vs hazırla güzelce sun mahkemede bak sonra ne oluyor işallah başın daha çok ağrımadan halledersin. bunun öbür dünyasıda var.
Kardeşim bi yüzyüze gelsene anlatsana Roman olur ben 15 senedir peder 45 senedir bu işlerin içinde ama herifler şeytanın ters ayağı anladın mi ama dur bakalım şeytanın kafasını kirmisligimiz var ayağını da kırarım evelallah
Burakcım allah tez zamanda bu durumdan seni kurtarsın sonra zaten beraber bu konuda arkadaşı ziyaret edelim :eyv
Eywallah abi şu mahkeme bi olsun bitsin de bakalim

Samsung Edge ile gonderildi

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Olayı öğrendiğin günden beri haberim var ve senin kadar üzülüyorum kardeşim, Allah yardımcın olsun...

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Olayı yeni ögrendim ve acayip sinirlerim bozuldu elin üçkagıtcısı gelip milleti dolandırıyor şu işe bak üzerimize ne düşüyorsa yapalım