piston segmanı alınıp direk takılıyormu.

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar. aracım yağ yakıyor. bu pistondaki segmanlar sıfır alınıp direk takılıyormu? yoksa onlarda gomlek ve pistona göre ölçülüp kesilip biçilip öylemi takılıyor. ben motoru indirmeden sadece segman alıp taksam acaba yağ yakması kesilmezmi? yoksa sıfır aldığımız segmanı illa ona uygunmu diye ölçülmelimi

erdem55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yani tam bilemiyorum ama gomleklerin falan duruma gore taslaniyo veya tornaya sokulmasi gerekiyo galiba 😅

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
motor inmeden acaba alıp taksam pistonlara 150 lira ya felan var nette acaba nispeten yağ yakma kesilirmi. :D

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Sekman aşınırken gömlekleri de aşındıracak ve çizecek gömleğin durumuna göre honlama gerekebilir sadece sekman atmak yetmez diye düşünüyorum motorcu değilim ! https://youtu.be/kA95u8c4PBc honlama bu şekilde yapılıyor

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Merhaba.Laynerlerde yüksek ihtimalle ovalleşme başlamıştır.Segmanlarda kırık varsa laynerler çizilmiş ve honlama çizgileri kaybolmuştur.Honlama yapılarak tekrar honlama çizgilerinin oluşturulması ihtiyacı olabilir.Bu ihtiyaçlar varsa segman değiştirdiğinizde bile çok uzun zaman geçmeden tekrar sıkıntı başlayacaktır.
Geçmiş olsun.

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
yağ yaktığını nereden anladın kardeş

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yağın eksilmesinden ve mavi duman ilk çalıştırmada yoğun motor ısınınca azda olsa mavi duman devamlı. ve yağ çubuğunu çekiyorum segmanlar kaçırıyor hava geliyor

mustafa birey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
denene bilir fakat gömleklerde büyük çaplı hasar varsa çözüm olmayacaktır. yalnız pistonların takma yönü var dikkat etmek gerekir pistonlar üzerinde ki ok genelde triger yönüne dönük olacak . altta da yatak takarken aynı şekilde dikkat edilmesi gerekir kaş yapayım derken göz çıkarmamak lazım. bir şey sökülürken öğrenilir takarken değil ....